Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Ha felpúposodott a laptopom...

Ha felpúposodott a laptopom akkumulátora, akkor rövid távon használhatom még azért?

Figyelt kérdés

A napokban vettem észre, hogy felpúposodott a laptopom (Asus X555L). Kiírtam egy kérdést, és a válaszolók segítségével (meg valaki másnak a jótan paraszti eszével, akinek elég esze volt megkérdezni a laptop típusát, hátha van fenn videó - nekem ez eszembe se jutott.. ha ezt olvasod, ismét köszi!) sikerült rájönnöm, hogy ott valószínűleg az aksija van.

Tavaly volt a gépem szervízben az áprilisi/májusi gépgyilkos win 10 patch után, ahol a hardver egy részét (nem tudom, pontosan mit) le is kellett cserélni, de ha jól emlékszem, az aksit nem. Amikor visszakaptam a szervizből, már észrevettem, hogy a touchpad kicsit elmozdult a helyéről (mostanra nagyon elmozdult, emiatt tűnt fel egyáltalán, hogy felpúposodott), szóval már akkor lehetett vele probléma.

Azt olvastam, tipikusan a túltöltés okoz ilyet, ami az én esetemben nagyon is lehetsèges.


Hamarosan el fogom vinni újra, amikor az ismerősünk (vagy a cégüktől valaki) tud vele foglalkozni, de addig is dolgoznom kéne vele valamennyit.

Itt jön szóba a kérdés; használhatom rövid ideig (max. 1 hét, de remélhetőleg kevesebb) egyhuzamban keveset (nem többet pár óránál, aztán kikapcs) a laptopot úgy, hogy ezúttal nem hagyom töltőn, csak akkor teszem fel, amikor szükséges, és leveszem, ha feltöltött?



2019. jún. 23. 12:32
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Kockázatos, eldurranhat. Mondjuk én használtam így gépet, félig meg volt hajolva... De tényleg veszélyes.
2019. jún. 23. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szirty ***** válasza:
Én kivenném az akkut és úgy használnám amíg nincs új akku.
2019. jún. 23. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

#1 akkor azt hiszem, inkább hanyagolom... megcsinálom, amit nagyon kell, és akkor hagyom.


#2 nem megy. Bele van építve rendesen. Nem tudom/nem merem kivenni.

2019. jún. 23. 13:20
 4/5 anonim ***** válasza:

Elvileg az akksi biztonságos, de azért egy kis hiba esetleg közbe csuszott a gyártáskor és szétrobbanhat akár.

Ha lehet inkább mindent ments le róla és ne piszkáld.

2019. jún. 23. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
4: Igen, jelenleg azon dolgozom.. szerintem maximum 1-2 óra és kész is leszek vele. Inkább nem kísértem a sorsot...
2019. jún. 23. 14:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!