Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mégis mire jó az, hogy itthon...

Mégis mire jó az, hogy itthon soha nincsenek kikapcsolva a számítógépek?

Figyelt kérdés

Több gép van itthon, anyunak van asztali gépe, bátyámnak is, nekem is, meg van a nappaliban is egy közös gép.


Csak én szokom kikapcsolni a gépemet, anyué, tesómé meg a nappaliban ami van mind megállás nélkül mennek.



2019. jún. 30. 22:14
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet hogy lassan indulnak el és lusták kivárni azt a pár percet, inkább úgy hagyják és akkor kéznél van rögtön ha kell. Amúgy tök igazad van, és igen, áramfogyasztás szempontból sem normális.
2019. jún. 30. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Még ha csak az áramfogyasztásról lenne szó... A Windows nem 0/24 üzemelésre kitalált rendszer, egyik sem az, néha újra kell indítani, le kell állítani a gépet, mert be fog lassulni. SSD-n tárolt rendszer mondjuk sokkal-sokkal nehezebben fog belassulni, de szerintem előfordulhat úgy is. A hibázási esély csak nőhet így.
2019. jún. 30. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

SSD van minden gépben, a bátyám 2 éve mindegyikbe azt szerelt amikor a Win 7-et cserélte le Win 10-re.

Havonta egyszer indulnak újra a gépek amikor frissít a Windows, vagy néha akkor amikor nagyobb vihar van és áramkiesés van (de akkor is ahogy vissza jön az áram már indulnak is automatiksuan a gépek)

2019. jún. 30. 22:33
 4/6 anonim ***** válasza:
Hát menjenek nyugodtan, bajuk nem lesz (max. a porosodás).
2019. jún. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A havi 1 kikapcsolás/újraindulás SSD mellett egyáltalán nem para. Az viszont már para, hogy vihar többször szokott lenni, mint havi 1x, és ha az közbe szól (akár frissítés során is), akkor rakhatja újra a gépeket a bátyád és örülhet, hogy annyival megússza. A földelés sem garancia, mert mi van, ha egy szép nagy adag túlfeszültséggel kapcsol vissza az áram? Eon-ról van szó, nem lehetetlen, mentek már tönkre hűtők is ez miatt... Legalább még vihar idejére kapcsolja ki és akkor nincs gond.

Bár ha egyszer van SSD, akkor nem értem miért nincsenek kikapcsolva a gépek, ha nem használjátok. Elvégre egy fapados SSD-ről is 15mp alatt használatra kész lesz egy gép, de lehet az 10mp is.

2019. jún. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Villamos mérnök vagyok, felügyelet nélkül csak nagyon indokolt esetben hagyok bekapcsolva villamos berendezést. (Hűtőberendezések, ill. villany boyler.) Bár.. Éppen a Hajdú boyler miatt égett le kis híján a két szintes házam, igaz, az előző tulaj alumínium csatlakozó vezetéke adta meg magát a boyler csatlakozóban, túl hevülés keletkezett, a műanyag fedél kigyulladt. A lecsepegő, égő műanyag begyújtotta az alatta lévő holmikat...

Egyszóval: a fapuska is elsülhet, igaz, nem gyakran, de... Jobb megelőzni a villamos tüzet, az előző hozzászólások indokai nagyon igazak!

2020. jún. 18. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!