Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Mi az a LAN, ÉS A WAN a...

Mi az a LAN, ÉS A WAN a routereknél?

Figyelt kérdés
Mindegyiknél ott van ,hogy 10,100,vagy még az 1000-is,ez mit jelent? Tehát ha nekem 200 mb/s gyorsaságú netem van, ettől még 200 mb gyorsnak sugározza a router,ugye? Azoktól a számoktól függetlenül,nem?

2019. júl. 2. 14:04
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Mi az a LAN, ÉS A WAN a routereknél?"

LAN = Local Area Network = helyi kiterjedésű hálózat - erre kötheted rá a saját eszközeidet: számítógépet, laptopot, okosTV-t stb...

WAN = Wide Area Network = nagy kiterjedésű hálózat - erre kötheted ráa szolgáltató kábelét/végponti eszközét/modemét


"Mindegyiknél ott van ,hogy 10,100,vagy még az 1000-is,ez mit jelent?"

Ezt az adott kábeles interfész adatrátája - ilyen gyorsan küldi és képes fogadni a biteket; ha 1000 Mbps szerepel, akkor a programok szintjén maximum ~990 Mbps-ra képes


"Tehát ha nekem 200 mb/s gyorsaságú netem van, ettől még 200 mb gyorsnak sugározza a router,ugye?"

Igen, ahhoz 1000 Mbps-os portokkal felvértezett router kell.

2019. júl. 2. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
72%

WAN - internet (Wide Area Network )

LAN - számítógép fel (Local Area Network - helyi hálózat)


A 10/100/1000 a port max sebessége Mbit/sec (8-al osztva MB/sec)


Mivel a 200 <1000 így elvileg tudnia kell , és ha van lámpa, 1000 jelzésére akkor az is világít.


Akkor volna gond, ha a router nem tudná, csak 100-at,akkor értelem szerűen csak felével menne, mint amire előfizettél.

2019. júl. 2. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszotokat, sokat segítettetek.
2019. júl. 2. 16:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!