Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Vezeték nélküli egér?

Vezeték nélküli egér?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Tegnap ilyenkor tökéletesen működött a Lenovo egerem.

Ma sem az, sem a tartalékban lévő másik kettőt sem "ismeri fel a gép", pedig halálbiztos, hogy működőképesek. Úgyhogy egy kimustrált vezetékes szrral bajlódom. (szinte használhatatlan, mert oda viszi a kurzort, ahová neki tetszik, meg a vezeték is mindig kéz alatt: baromi zavaró)

Létezik olyasmi, hogy valahogy (pl. klaviatura gombját megnyomva) letiltottam a vezeték nélküli egér használatát? Vagy mi lehet a baj?


2019. júl. 19. 14:37
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lehet az USB rossz ahova bedugod a vezeték nélküli vevőjét, próbáld ki egy pendrive-val vagy rakd át másikba. USB-t tiltott már le nekem a Windows régebben valami hiba miatt és engedélyeznem kellett ha jól emlékszem az eszközkezelőben. Esetleg csak megszakadt az összeköttetés a vevő és az egér között és újra összeköttetést kell csinálna a kettő között a rajtuk levő gombokkal. Bár lehet a mostani egereken nincs is ilyen összekapcsoló gomb, évek óta nem használtam vezeték nélkülit.
2019. júl. 19. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Szia!


Mindkét USB tökéletes, akár a pendrive, akár az e-book akkujának feltöltése, akár a vezetékes egér...minden előírás szerint működött, amit vmelyik USB-be dugtam.


A bluetooth volt kikapcsolva .

Enyhén szólva is hlyén hangzik, hogy "kikapcsolódva", ugyanis hozzá nem nyúltam, azt sem tudtam, hol kéne ki-illetve bekapcsolni. Szinte semmit nem értek a nethez.


( Azt viszont észrevettem, hogy minél tovább modernizál meg "frissít" a Win10, annál több dolog, alapfunkció "tűnik el", illetve válik használhatatlanná. Ilyen volt utoljára az éjszakai fény bekapcsolása: azóta sem működik, úgyhogy itt kapott tipp alapján letöltöttem vmi f.lux nevű programot ahhoz, hogy az alapból hideg kék fénnyel működő monitortól ne folyjon ki a szemem. )


További kérdésem: HA nem kelt megint önálló életre és automatikusan állította át magát a tegnapelőtti frissítéskor a net,

akkor --- tudtomon kívül ugyan--, de én vagyok a hunyó.


Tehát van-e a klaviaturán valami olyan Ctrl, vagy mittudomén milyen kombináció, amit ha pl. a gombok letisztítása során együtt véletlenül lenyomtam, az a bluetooth kikapcsolását eredményezhette? Mik azok a gombok, amikhez a továbbiakban tévedésből se nyúljak?



Mert ha nincs ilyen, vagy ehhez hasonló lehetőség, akkor viszont nem tudom, "ki" és mikor állíthatott a ki-be kapcsolásnál.

(Nálam nem honosak a földönkívüliek, azokkal ne cikizzetek! :)


Üdvös volna, ha abbahagyná végre a Win10 az erőszakos újításait, mert minél tovább buherál a frissítéseivel, a magamfajta laikusnak annál bonyolultabbá válik a net... :(


Köszi a segítséget!

2019. júl. 20. 11:14
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Lehet az energiatakarékos üzemmód be van kapcsolva és kikapcsolja a bluetooth-t, ha nincs használva egy ideig.


Eszközkezelő, adott bluetooth tulajdonságai és ott a power management (magyar megfelelője) fül alatt lehet kikapcsolni a funkciót elvileg. Itt van angolul, képekkel illusztrálva:


[link]

2019. júl. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!