Kezdőoldal » Számítástechnika » Egyéb kérdések » Van egy CD-m 10 évvel ezelőttr...

Van egy CD-m 10 évvel ezelőttről amin régi fotók vannak, de nem viszi a laptopom mert karcos már. Hogy tudnám kimenteni a képeket?

Figyelt kérdés
2019. júl. 20. 09:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem ez már segített [link]

De elsőre a tisztítást próbáld.

2019. júl. 20. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
CDRoller-rel meg kellene próbálni beolvastatni a CD tartalmát, vagy (másik program ami szóba kerülhet csak nem tudom CD esetén is tud -e ilyet) a Photorec.
2019. júl. 20. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 CspCsj ***** válasza:
100%

Ha fel sem ismeri fel a lemezt, akkor több DVD-meghajtóval (több számítógépben) is kipróbálnám, mert nem feltétlenül a lemezzel lehet a gond.

Ha másolás közben áll meg, akkor a lemez felületét kell megtisztítani, esetleg polírozni.

[link]

[link]

2019. júl. 20. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Felismeri a CD-t, be is hozza a meghajtón a képeket, csak megnyitni nem engedi.
2019. júl. 20. 12:18
 5/10 A kérdező kommentje:
A gépemen win8 fut ha ez esetleg számít.
2019. júl. 20. 12:18
 6/10 anonim ***** válasza:

Értem, én a CD Roller-t engedném rá amit fentebb írtam, vagy a Photorec programot.

Lehet hogy Linux alatt ddrescue parancs segítségével le kellene menteni lemezképet és azon kísérletezni akár Windows alatt is e programokkal. (CD Roller csak Windows-os, Photorec meg mindkét oprendszeren megy).

Erre a progira gondolok:

[link]

2019. júl. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az ötleteket. 🙂
2019. júl. 20. 14:19
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha már a meghajtó beolvasni sem bírja, akkor nem lesz program, ami ezen változtatni tud.

[link]


A jövőben javasolnám, hogy a fontos adatokat két különböző helyen tárold, amelyek lehetőleg technológiai szempontból is különböznek. Például egy optikai lemez és egy külső merevlemez. Így ha az egyik sérül vagy tönkremegy, nem vesztesz adatot.

2019. júl. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ha, lehet, soha többé ne ments CD-re fontos adatokat....
2019. júl. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#9

A CD, ha jó minőségű, nagyon is jó média adatot archiválni rá. Persze nem lehet CSAK arra hagyatkozni, ami fontos, azt érdemes két technológiailag különböző OFFLINE! adathordozóra archiválni. Vagyis például egy optikai (CD/DVD/BD normális tokban tárolva) és például egy USB merevlemez. A kettőből egy úgyis olvasható marad 10-20 év múlva is.

2019. júl. 28. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!