Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen külföldi képfeltöltő...

Milyen külföldi képfeltöltő oldalak vannak, ahova bármit fel tudok tölteni?

Figyelt kérdés
meztelen csajokról képeket. jogvédettek, de ha privátban vannak akkor gondolom úgy se találják meg

2019. júl. 27. 18:35
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Tömörítsd össze a fájlokat egy archívumba 7Zip-pel:

[link]

használj AES-256-os titkosítást és kellően bonyolult (legyen benne az angol ABC kis- és nagybetűje, szám, speciális ASCII-karakter) kellően hosszú (minimum 8 karakter) jelszó.


Az archívum nevét változtasd meg olyasmire, amiből nem lehet kideríteni, hogy valójában mit tartalmaz (például: "2018-as üzleti dokumentumok.7z").


Majd ezt az archívumot töltsd fel valamilyen felhőtárhelyre, fájlmegosztó oldalra. A megosztási linket és a jelszót meg felhasználod, ahogyan akarod.


A tárhely tulajai nem fognak belelátni a tartalomba, az állomány nevéből nem tudnak következtetni a tartalomra, így nem törlik az.


Egy másik megoldás - már ha mindenképpen képként akarod megosztani a tartalmat - a szteganográfia.

Itt egy "ártatlan" képben, annak (EXIF-) metaadataiban rejtik el az inkriminált tartalmat (szöveget, de akár képet is).

Amire ügyelni kell:

* olyan szoftvert kell keresni a célra, ami képes fájlokat is elhelyezni a képben, illetve tud AES-256 titkosítást

* számolnod kell azzal, hogy a képfájl mérete meg fog növekedni

* olyan képfeltöltő oldalt kell keresni, ami nem távolítja el a fájl metaadatait

* az "ártatlan" kép elérhetőségét, és a titkosítás jelszavát, illetve a szteganográfiával megbolondított, feltöltött képet kell megosztanod a közönséggel

2019. júl. 27. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kaptam egy nem privát tartalmú üzenetet:

"A Google Drive nem lenne jó? Ott privátban lennének a képek, ugye, csak nem tudom hogy a google algoritmusa megtalálná-e ezeket a képeket és törölné-e ezeket."

Éppen ezért írtam, hogy titkosítani kell - mind az állomány nevét, mind az állomány tartalmát. Így a tárhely tulaja/fenntartója/üzemeltetője nem tudja, hogy az archívumban pontosan mi van.


Google Drive-hoz vannak egyébként végponttól végpontig tartó titkosítást biztosító alkalmazások - mint például az oDrive:

[link]

vagy a Cryptomator:

[link]

ezek a programok "röptében" képesek az állományok nevének és tartalmának titkosítására és felhőtárhelyre szinkronizálására.


"Amit linkeltél, azt nem tudom használni sajnos."

Mármint a 7Zip-et?

Letöltöd - 32 bites Windowshoz:

[link]

64 bites Windowshoz:

[link]

feltelepíted, és használod:

[link]

2019. aug. 1. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!