Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Milyen paraméterekkel rendelke...

Milyen paraméterekkel rendelkező routert vegyek? A különböző netes keresőkben beállítható paraméterek alapján én nem tudom eldönteni mik jöhetnek szóba.

Figyelt kérdés

Internetcsomagunk: Diginet 100 (100 MB le/feltöltés [40/30 MB garantált]. Használat: főleg filmnézés, játék illetve a sima böngészés.


Router: régi TP-Link, kis két antennás 300 Mbit/s sebességű, 2,4 Ghz frekvencián működő


Adott a fenti internetcsomag és router egy 76 nm-es panel lakásban, ahol 6 fő él. Ez "csúcsidőben" kb. 10 wifi hálózaton lévő gépet jelent.


A problémám, hogy amikor szeretnék játszani egyet a ps4-en, mindig laggol a multi veszettül. (A pc-n a másik szobában a játékok nem, az kábellel van csatlakoztatva). Akkor még rosszabb, ha itthon több eszközön használják a hálózatot, valamint a kegyelemdöfést az szokta jelenteni, ha az előbb említett pc-n a Spotifyt elindítják.


Persze tudom, hogy a ps4-be szar wifi vevőt tettek, de nem megoldható, hogy kábelt elvezessem az eszközig.


Emelett a lakás routertől távolabb eső pontjain nincs/alig van internetkapcsolat.


1. kérdés: szükséges lenne-e nagyobb internetcsomagra váltani?


2. Milyen szempontok alapján keressek routert a fenti adottságok tükrében? Stabil internet kapcsolatot szeretnék minden eszköznek, legyen az a lakás bármely pontján.



2019. aug. 2. 17:48
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
2019. aug. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 P.O.C. ***** válasza:
100%

A Wi-Fi mindig is sz@r megoldás lesz online játékra. Lehet az akár valami 100 000 Ft -os "csodarouter" is.


Ha a kábelezés nem megoldható, használj PowerLine -t.

[link]


A Spotify problémára meg megoldás lehet a sávszélesség menedzsment beállítása, azt a jelenlegi routered is tudja.

2019. aug. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!