Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Ha adott egy honlap amit...

Ha adott egy honlap amit wordpressben kezdtek el kezelni, hogy tudom átköltöztetni valami hasonlóan egyszerűbb de lényegében más honlapkezelő felületre?

Figyelt kérdés
A gond az, hogy tisztában vagyok vele, hogy ez és a társai nem teljes körű honlapszerkesztők, csak valami változást szeretnék elérni, mert a wordpress nem valami baráti.

2019. aug. 14. 09:36
 1/3 anonim ***** válasza:

Adatokat / tartalmat tudsz exportálni valamilyen formában.

Majd a másik rendszeren ezeket importálni, feltölteni.

DE! A Funkciók, esetleg látványi elemeket nem tudod mozgatni, az vagy van, vagy megírod hozzá.

2019. aug. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Javaslat, mi egyebet használjak ami jobb?
2019. aug. 15. 07:31
 3/3 ProduktON! válasza:

Én nehezen tudok elképzelni barátibb honlapkészítő rendszert (CMS-t), mint a WordPress. Mi az, ami szerinted ennél barátibb? Hova szeretnéd kölöztetni?


Ahogy az előttem válaszoló is írta, adatokat tudsz exportálni, majd az új felületen importálni.


Szerintem úgy a legcélszerűbb, hogy

1. Kiexportálod a bejegyzések, oldalak táblákat az adatbázisból CSV-be.

2. Létrehozol legalább egy bejegyzést az új felületen is, mindegy, hogy mit; azt is kiexportálod CSV-be, hogy lásd, az a rendszer milyen formában írja ki.

3. Az eredeti weboldaladból exportált CSV-t formázd át az új rendszer követelményeinek megfelelően (oszlopok fejléce és sorrendje ugyanaz legyen).

4. És akkor importálhatod az új rendszerbe.


Bár szerintem még ez is így elég macerás.


Nem igazán van jó megoldás arra, hogy pár gombnyomással átköltöztess egy weboldalt egyik rendszerből egy totál más rendszerbe.


Minden esetre még ha az oldal és bejegyzés szintű tartalmat át is tudod így vinni, a webdesignt, widgeteket, modulokat, menüt, stb. akkor is biztos, hogy újra fel kell építeni az új rendszerben, nulláról.

2019. szept. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!