Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Az internetem nem akar minden...

Az internetem nem akar minden egyes oldalt/alkalmazást betölteni?

Figyelt kérdés
Pár hete rendeltem egy sim kártyát az alarm trade kft-től(telenor hálózat) és folyton visszajön a probléma hogy nem akar mindent betölteni. Pl.: Youtube,Gmail,Facebook, Google websearch működik de random oldalak nem például a Gyakorikérdések vagy telenor.hu és egyéb appok. Próbáltam már sok mindent például kikapcsolni a dhcp-t, statikus ip állítani, dnst állítani(google dns-ek, opendns-ek), factory resetet. Parental controls sincs bekapcsolva és minden más szűrőt is kikapcsoltam a routeren belül. A routerem Tp link TL MR 6400. Emellé ami még feltűnt, hogy ezek a problémák lényegében este 8 után jelentkeznek és minden eszközön. Lehet, hogy nem is a routerrel van a baj hanem a SIM-mel? Előre is köszönöm!

2019. aug. 19. 22:49
 1/2 Mr. V. ***** válasza:

Annó kb. 8-10 éve én vodás netet használtam és ott is hasonló probléma volt, hogy napközben minden tökéletes volt, este viszont olykor betárcsázni is képtelen volt.

Erről több hibajegyet is beküldtem, de érdemi lépés nélkül lezárták. A lényege az volt, hogy az adott adótorony képes kiszolgálni mondjuk 1000 készüléket (csak példa). Ez napközben bőven alatta van, este viszont én voltam az 1001-edik és még vagy 50-100 fő, aki szintén próbált csatlakozni.

Ha sikerült, akkor már nem az 1000 csatorna volt a probléma, hanem az, hogy valaki épp torrentezett, így a fel-le kapacitást az adott illető a többi használó elől használta el. Így pedig 1 oldal betöltése akár percekbe is telt.

Némi trükk állt rendelkezésre, hogy egyes betárcsázók mellé külön programként egy tömörítő is elérhető volt, így a képeket kisebb felbontásban szedte le a netről, ezzel gyorsítva a letöltést.


Esetedben is hasonló lehet a probléma. Vagy gyenge a térerő és GPRS módban dolgozik a modem/router, vagy le van terhelve az adótorony, így esetleg érdemesebb másik adatátvitelt választani: Pl. 4G helyett 3G, vagy ahelyett 2G és nézni, hogy mi változik.


Sajnos az antenna fejlesztések drágák és ezért nem is törődnek vele. Esetleg kérj kölcsön egy ismerőstől más szolgáltatóhoz tartozó mobilnetet és nézd meg a különbséget, aztán ha azzal tökéletes, felejtsd el a 20-ast és térj át a másikra.

2019. aug. 21. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget! Többet segítettél, mint a szolgáltató. Megpróbálom majd másik mobilnettel és megnézem a különbséget.
2019. aug. 22. 15:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!