Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Wifi hálózatot be lehet...

Wifi hálózatot be lehet szereltetni, ha a vezeték a falban el lett vágva?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy vezeték nélkül nincs mód wifit szereltetni egy lakásba, nálunk pedig sajnos a lakásfelújítás alkalmával a szerelő elvágta a vezetékes telefon drótját. Ha a vezetéket megcsináltatnám, szét kéne bontani megint a falat, amit nem szeretnék. Most mobilinterneten élek, de szeretnék egy saját, állandó Wifit, ami "nem fogy el", mint a mobilinternet. Mit tehetek?

2019. aug. 26. 02:19
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
100%
Hívod az internetszolgáltatód, aki majd új kábelt húz be.
2019. aug. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
A telefonkábelnek semmi köze a netkábelhez, két külön dolog. Net bevezetéséhez amúgy sem szoktak a falban kábelezni, elviszik a padlón, vagy ha akarod, be is kábelcsatornázhatod.
2019. aug. 26. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 P.O.C. ***** válasza:

"A telefonkábelnek semmi köze a netkábelhez.."


ADSL...

2019. aug. 26. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

#3


Szerintem az ADSL ma már a legrosszabb konstrukció, csak azok használják, akik tizenpár évvel ezelőtt azt kötötték be.

A különféle kisebb mikrós szolgáltatók gyorsabb, és megfelelően stabil netet tudnak nyújtani, és azok szinte mindenhol elérhető.

Legutóbb 2016 elején vezényeltem le egy cég átállását Telekom ADSL-ről, aminek a garantált sebessége 10/1 MBit volt, mindezt havi 10 ezerért. Az átállás mikróhullámú internetre történt, havi 6 ezerért 20/10 MBit garantált sebességre.

2019. aug. 26. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:
#4: Hát úgy 15 éve meg pont mikrós netről váltottam ADSL -re. Igazi megváltás volt. A mikrós net lassú volt, gyakran instabil, magas ping -ű és még drága is. Most ugyan már optikai netem van, de sokáig az ADSL volt az egyetlen normális alternatíva. És sok a miénkhez hasonló kis faluban még mindig csak az van. Sőt bizonyos nagyobb városok bizonyos részein is.
2019. aug. 26. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!