Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem 30 mb val és miért...

Miért nem 30 mb val és miért 10mb vel? Tölti a játékokat a torrent vagy a steam? (miért lett "lassabb" az internetem? )

Figyelt kérdés

300 mb volt írva mielőtt újratelepítettem volna.

300 mb internetem van de az internet tulajdonságainál 100 mb van

Mielőtt újratelepítettem volna 30 mb val töltött de amióta újratelepítettem azóta 10 mb val tölt mindent

A speedtest is 100 mb mutat de az is 300 mb volt újratelepítés előtt.

Az alaplapom támogatja 1000mb ig az internetet.

Valami megoldás van erre?



2019. aug. 29. 12:24
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Biztos hogy sehol semmi nem ír semmilyen mb-t.
2019. aug. 29. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nem mindegy hogy MB/s, vagy Mbit/s, de szokás /s helyett simán ps-t írni, tehát pl Mbps. A kocsi se megy 60 km-rel. Az egy távolság és nem sebesség. Jelen esetben pedig lényegében egy mennyiség. De mivel átlag emberek többsége alapból nem tesz különbséget a MB és Mbit között, rövidítve pedig egy kis és nagy betű különbség van, szóban pedig ignorálják, így nem mindegy a kettő... Ahogy a mérföld és kilométer sem, ugyan így sebességben.

Na tehát a következő gondok lehetnek:

Kábel nem cat5e vagy "feletti", esetleg a router régi fajta, de mivel feltehetően nem változott, nem ez a probléma.

Menj fel az alaplap gyártójának a honlapjára, és szedd le a LAN drivert, illetve chipset, hangkártya, stb... ha nem tetted volna, de főképp a LAN-t.

Ha ezzel megvagy, megvolt a gép resi is, és fennáll a probléma, akkor még a windows keresőbe írd be, hogy "hálózati kapcsolatok", kattints rá (vagy enter), majd feltehetően az Ethernet-re 2x és írd le ott milyen sebességet látsz. Elméletileg 1,0 Gbps-ot kéne elmondásod alapján (windows 10)

2019. aug. 29. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:

A "mb" gondolom Mbps akar lenni.

Lan Driver a legújabb a gépen? Milyen Op. rendszert használsz? Pontosan hol írja hogy "az internet tulajdonságainál 100 mb van"?

"...de amióta újratelepítettem azóta 10 mb val tölt mindent. A speedtest is 100 mb mutat..." A kettő egymástól független. Ha Speedtest-en tud 100 Mbps-ot, akkor a többi program is ennyivel tud letölteni. Hogy miért csak 10 Mbps, az jó kérdés, talán vacakolt az adott szervere a Steam-nek, vagy nem volt elég Seeder.

Illetve az utolsó kérdésem, hogy nem keverted össze a Mbps-ot a MBps-al? Utóbbit MB/s-nek is szokták jelölni. Mert a Speedtest a sebességet Mbps-ban adja meg, a Steam meg MBps-ban. A 10 MBps = 80 Mbps.

2019. aug. 29. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Bocsi hogy rosszul írtam legközelebb próbálok oda figyelni :DD

Most letöltöttem a drivereket újraindítom a gépet és jelzek ha van valami

2019. aug. 29. 13:33
 5/20 A kérdező kommentje:

Nem változott semmi ugyan úgy 100 Mbps van

[link]

2019. aug. 29. 13:45
 6/20 A kérdező kommentje:
Windows 10 64 bit van a gépemen
2019. aug. 29. 13:46
 7/20 anonim ***** válasza:
51%
Ha a speedtest 100 Mbps-ot mutat, akkor megvan a sebességed. Akkor a másik oldal szervere ad le ennyi sebességet, nem nálad van a hiba
2019. aug. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:

Ahol fotóztad: Tulajdonságok > Beállítás.

[link]

Itt mi áll?

Egyébként biztos ezelőtt is működött, nem változott semmi? Illetve biztos, hogy jó drivert szedtél le?

2019. aug. 29. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 Shaddark ***** válasza:
88%

A hálózati kártyád telepítés után 1000 mb/s -ről 100mb/s re váltott.

A letöltést feltehetően MB/s ben írja neked. Ezért a csökkent sebesség miatt most 100/8 = 12,5 MB/s lett a letöltési sebességed.


Ez valószínűleg nem megfelelő hálózati kártya driver miatt van, 1Gb/s helyett 100 Mb/s re váltott.

Nem gondolom a másik oldal hibájának, ha nem nyúltál hozzá és eddig működött, a telepítésnél romlott el akkor ott lehet a baj.

Keress megfelelő drivert hozzá.

Ha nincs, és nem ismersz olyat aki ért hozzá akkor vidd szervizbe / számtech boltba.

Ha nem akarsz várni / cipekedni akkor vásárolj 2-3 ezer forintért egy PCI-E vagy usb-s 1Gb/s képességű hálókártyát hozzá, bedugod és kész vagy.

Esetleg kábel hiba is lehet, hivatalosan a CAT6 tudja az 1Gb-t, de a CAT5e is jó szokott lenni még hozzá. (Bár lassabb azért vele, a CAT6 oda vissza 1Gb, A CAT5e csak egy irányban tud ennyit).

2019. aug. 29. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 Shaddark ***** válasza:
2019. aug. 29. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!