Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit tanácsoltok Wifi jelerősít...

Mit tanácsoltok Wifi jelerősítés célra?

Figyelt kérdés
Ma munkába egy igen érdekes sztorit hallottam, miszerint munkatársam ismerősének olyan erősítője van tetőjükön (de hogy?) képes 300 méterrel odébb is fogni és mindezt 20.000 forintból hozta össze. Én nem értek az ilyesmi dolgokhoz szeretném ha valaki felvilágosítana ez hogy működik, mit tehetek itthon ez ügyben és mit lenne érdemes vásárolni ilyen célra, mit kell készülék választáskor szempontba vennem. Köszönöm előre is a segítséget!

2019. szept. 2. 17:31
 1/5 P.O.C. ***** válasza:
78%

Az a gond, hogy feltöltés irányba is kell adatkapcsolat.

Hiába van egy b.@.szógép AP -d, ha a kliens gyenge hozzá és nem tud rendesen kapcsolatot tartani vele egy bizonyos távolságról már.


Egy nagyobb terület lefedésre én jelenleg egy Mesh Router láncolatot tartok a legjobb választásnak. Csak az áruk kissé borsos.

2019. szept. 2. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Mr. V. ***** válasza:
55%

Irányantenna pl. + egy erősítő, DE!!!


Fogni lehet hogy tudod, de vissza adni már nem!!!!!!!!!


Tehát a te mobilkészüléked továbbra is 100mW-al fog adni, így az már bejelentkezni sem tud rá. Azaz látszik, hogy van egy adó jó messze, de nem fogod soha elérni.


Ráadásul az ilyen nagyobb teljesítményű adók átjátszásra szolgálnak, azaz ugyanolyan adó kell a másik oldalra, amivel kommunikál. Így pl egy cég teljes telephelyét kábel nélkül tudják átlőni. De az ilyen eszközök hatósági engedélyhez kötöttek és mint írtam, szükséges a másik oldalon is egy akkora teljesítményű adó.


Az egér hall téged, de te nem az egeret... ebből indulj ki. Az egér a mobil és te az adó 20e Ft-ból.

Ha te is egér vagy meg a másik is egér, akkor halljátok egymást, ha mindkettő ember, akkor is.

2019. szept. 2. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
ó, ahogy ezt olvasom kezdek rájönni egy mobilinternet vásárlással (korlátlan) jobban járnék..
2019. szept. 2. 18:10
 4/5 anonim ***** válasza:

Vegyél mobilnetet, nekem az van, és kb mindenhol jól tudom használni. Autópályán, kirándulás alatt volt, hogy elment, de ott is visszajött pár 100 méter múlva többnyire.

A WiFi az akkor jó, ha egy 50 m2-es lakásban laksz, ahol kevés a fal a WiFi és az eszközeid között. Nálunk panelban már az én szobámba nagyon gyenge volt (5 fal), mostani házunkban is pont az én szobámban a legxarabb, de áttértem a mobilnetre, azóta sima mindenhol a pincét kivéve. De ott úgyis van rúter.

2019. szept. 5. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

"WiFi és az eszközeid között"


Itt a WiFi metonímia, természetesen a rúterre, modemre gondoltam :D

2019. szept. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!