Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Kicserélhetem a szolgáltató...

Kicserélhetem a szolgáltató által adott modemet?

Figyelt kérdés
Észre veszi valaki ha a szolgáltató által biztosított modemet kicserélem egy sajátra?

2019. szept. 13. 15:18
 1/5 Fsms ***** válasza:
100%

ha kicsréled látni fogják. Persze attól is függ milyen szolgáltatások vannak rajta pl. IPTV bonya, nem tudod megcsinálni a belső protokolok miatt.

ha csak net kicserélheted viszont az új konfigja nem lesz egyszerű. csak akkor állj neki ha értesz hozzá.

Nekem csak net van rajta és saját - linksys...

2019. szept. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 P.O.C. ***** válasza:
100%

Nem fogja érdekelni. De csak a sajátjával garantálja a szolgáltatás zavartalanságát. Ha idegen modemet kötsz rá, magadra leszel utalva.


A másik, hogy elég nehéz kiváltani a szolgáltató eszközét.

Még ADSL/VDSL -hez csak-csak. De pl koax kábel, Optika, stb -n keresztül jövő nethez, már elég kicsi esélyed van hogy találsz, főleg olyat ami kompatibilis a szolgáltatód hálózatával.

2019. szept. 13. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

ADSL-ről van szó. Az nem probléma ha magamra leszek utalva. legrosszabb esetben visszarakom amit a szolgáltató adott.

Viszont ha télleg nem foglalkoznak vele akkor megprobálom igazából csak tesztelni akarom a modemet hogy jo-e.


köszönöm válaszod

2019. szept. 13. 15:33
 4/5 anonim ***** válasza:
megpróbálhatod, csak lehet működni nem fog.
2019. szept. 13. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 P.O.C. ***** válasza:

ADSL -elnél különösen fontos az, hogy "Annex A" vagy "Annex B" szabványt használ-e a szolgáltató.

Telekom területen általában "B", viszont Invitel területen bármelyik lehet.


Sajnos a legtöbb kereskedelmi forgalomban kapható modem-router csak az egyiket tudja. Olyan nincs ami mindkettővel kompatibilis.

2019. szept. 13. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!