Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Konnektorba dugható jelerősítő...

Konnektorba dugható jelerősítőt vegyek vagy hivjak szakembert emeletről való levezetéshez wifi toutherrel?

Figyelt kérdés
Vásároltunk házat, bekötötték a netet (emeletre)2 antennás, de míg nincs gyerekünk 99%-ban a földszinten tartózkodunk. Oda is jól vehető a net, de nyilván lassabb kicsit, hatótavolsága hátra a terasz felé pedig már kifejezetten gyengül. Láttam a neten a konnektorba dugható jelerősítőt, pár ezer forint, összekonfigurálás és működik, de tapasztalatot véleményt gyűjtök. Hogy erre amit leírtam elég - e, ha ilyet veszek? Fogtechnikus vagyok, nem informatikus, szóval ne írjatok olyanokat, hogy jelismétlő, meg házilag antennát gyártani, mert több éves kérdéseknél ilyeneket olvastam, szomszéd netjét lopva, stb. Nem ez a célom, hogy több száz méterre érzékelhető legyen, hanem emeletről földszintre 20 m hatótavolság és cső. Szóval hívjam ki a szolgáltatót, hogy vezessenek le lentre is egy ugyanolyan erős wifi routheres eszközt vagy elég ha veszek egy ilyen kis TP-Link-es kicsit konnektorba és a probléma megoldva?

2019. szept. 14. 14:03
 1/1 Derwer ***** válasza:

Mivel van jel most is lent, egy jelerősítő avagy repeater elég lehet.

Persze a legjobb ha letudsz hozni egy LAN kábelt és szétosztod a jelet kábelen/wifin, nem pedig a wifi jelet ismétled. (mert az ismétlés eleve felezi az elérhető sebességet)


Ha rendesebb megoldást szeretnél, akkor érdemes egy WIFI MESH rendszerben gondolkodni. MESH rendszerben nincs meg a jelismétlési veszteség és roamingolni tudnak az eszközök az egyes APk között. (tehát nem ragaszkodnak addig az APhoz, amíg teljesen el nem veszik a jel, hanem átmennek a másik APra, ha már az az erősebb)


Olyan rendszert is lehet venni (Pl ASUS AIMESH), ami 3 frekis. (1x2,4 és 2x5ghz) Ilyen esetben az AP-k egymás között használnak egy 5ghz-es csatornát és a klienseknek is marad 2,4 és 5ghzes csatorna is.

2019. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!