Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért megy el a wifi? Néha az...

Miért megy el a wifi? Néha az történik, teljesen random, hogy elmegy a wifi. De a szó szoros értelmében. Vólt nincs. Általábn telefonon jelentkezik a probléma, néha Xbox-on is, de gépen soha. Telekom és kb.1 hete szerelték be.

Figyelt kérdés
Ja és a Telekom bekaphatja, mert már több mint 10 éve vagyok náluk és van pofájuk ilyet adni...

2019. szept. 12. 21:27
 1/4 anonim válasza:
En is Telekom vagyok es nekem is ez a problemam pedig a legerosebb otthoni wifi t fizetem havi 8e
2019. szept. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Első válaszoló: Te nem a "legerősebb otthoni wifit" fizeted 8 ezer Forintért, ilyen nincs. Legnagyobb csomagot fizetheted esetleg, ez így közelebb áll a valósághoz, de ha jobban megnézed az ÁSZF-et, talán megtalálod azt a bekezdést, hogy mit és hogyan vállal a Telekom. Spoiler: a wifire nem vállal semmit, arra nincs semmilyen garancia, kábelesen biztosítja a szolgáltatást, értsd: ethernet kábelen keresztül. Durroghatsz, de ez így van. Ha az okokra kíváncsi vagy, olvass tovább.


Kérdező: mivel azt írod, "gépen soha" így feltételezhető, hogy: nincs semmi baj a HGW-vel (lehet úgy ismered, hogy modem vagy router), sem a szolgáltatással (vonalilag). Ha lenne, akkor a gépen is tapasztalnád. (Feltételezem az írásod alapján, hogy PC-ről van szó, és ethernet kábellel csatlakozik a HGW-hez). Nos mivel CSAK WIFIN tapasztalható a hiba, azt tudom írni neked, hogy: a wifi ilyen. Gyakorlatilag egy rádiójel, így mint olyant, bármi IS!!! zavarhatja a jel terjedésében: távolság, falak vastagsága/szerkezete/száma, szomszédos wifik, más vezetéknélküli kommunikációt alkalmazó eszközök (vezetéknélküli egér/billentyűzet, Bluetooth hangszóró, bébiőr, játékkonzol vezetéknélküli kontrollere - ha már xbox is van). Lehetne sorolni még, de amit tenni tudsz: egészítsd ki a saját hálózatodat, plusz routerrel, switch, mesh, extender, power line adapter, mind együtt, a lehetőségek tárháza majdnem végtelen. Konkrétat nem tudok írni, mert te is csak durrogsz, de konkrétat nem írsz. Igen, költeni kell, hogy rendesen működjön, a fentebb taglalt okok miatt a Telekomot nem érdekli, hogy wifin rossz, meg hányan, hogyan (ja igen, ha sokan wifiznek egyszerre, az se szerencsés mindig). Amit javasolni tudok:

- azok a készülékek, amik stabilak, nem mozognak a házban, ethernet csatlakozás. Tehát: laptop (ha folyton egy helyen van, akkor minek a wifi neki?), PC, tv, xbox. Kell hozzá router vagy switch. Figyelj a LAN port névleges sebességére, hogy mit tud! Nehogy azért ne menjen a gigabites net, mert 100-as switchet veszel!

- ami mozog: telefon, tablet, adott esetben laptop, ha napi szinten mozog a HÁZON belül. Ha csak elviszed magaddal, meg vissza, akkor ethernet, kb. ugyanannyi idő wifire csatlakozni, mint egy kábelt bedugni.

2019. szept. 18. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válasz. Tehát csak vegyek egy "kiegészítő" routert. Te tudsz ajánlani valamijet?

És összekötöm a mostanival, LAN kábelen?

2019. szept. 19. 07:03
 4/4 anonim válasza:
UPC is elmegy állandóan, még a laptopon is.
2019. okt. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!