Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért nem rejti el a VPN az...

Miért nem rejti el a VPN az IP címem és miért nem látom a megosztott fájlaim?

Figyelt kérdés

Próbáltam létrehozni egy saját VPN hálózatot a számítógépemen, sikeresen rá is csatlakoztam de semmit nem csinált.


Mit csináltam?


1. Felkapcsoltam a VPN szervert az adatpterbeállításoknál (Fájl->Új bejövő kapcsolat->megadtam a felhsználónevet jelszavat stb).

2. Megnyitottam a routerom menüjét és engedélyeztem a közlekedést a 1723 porton TCP/UDP protokollal a VPN számára. A számítógépem lokális IP címét is megadtam amin fut a VPN szerver, nyilván különben nem működne a dolog.

3. Megnéztem a whatismyipaddress.com/-on a szerver külső IP címét.

4. Minden megvan, ezután jöhet a csatlakozás. Fogtam az Androidos telefonom, a beállításokban hozzáadtam a VPN-t, szerver címe a szerver külső IP címe, megadtam a jelszót, felhasználónevet, DNS-nek a szokásos 8.8.8.8-at. Sikeresen csatlakoztam a saját VPN hálózatomra (természetesen mobilnetről, hogy kívülről érjem el).


Pontosan mire is jó egy VPN?

1. Egy titkosított vonalat hoz látre a kliens és a szerver között amin folyik a kommunikáció, így senki sem tud belehallgatni. És amikor rámész egy weboldalra akkor nem a saját IP címed látszik hanem a VPN szerveé azaz elrejt az IP címed.

2. Egy virtuális lokális hálózatba köti a gépeid, hogy távolról is hozzá tudj férni a saját gépeden lévő megosztott fájlokhoz.


Nekem egyiket sem teljesítette. A telefonomnak ugyan az volt az IP címe a VPN-re csatlakozás előtt is mint utána (whatismyipaddress.com-on ellenőriztem).

Továbbá a megosztott fájljaim sem voltak láthatóak. Ezt egy Androidos aplikációval teszteltem. Korábban próbáltam wifivel is ugyan arra a routerre kapcsolódni és ebben az esetben működött. Ezek szerint sem az applikációval nincs gond sem a megosztott fájlal, mert ugye wifiről elérhető. A VPN dolga meg hogy leszimulálja, hogy ugyan abban a hálózatban vannak a gépek.


A kérdésem az, hogy mit rontottam el? Miért nem látja el a VPN azt a két dolgot amire hivatott?



2019. szept. 18. 15:52
 1/1 anonim ***** válasza:

VPN 2 módon valósulhat meg a kliens gépen:

- Vagy teljesen mindent arra irányít a VPN felé (Routing-nak hívják), így ha túloldalon nincs internet hozzáférés, akkor neked se lesz: mivel egy csövön át beszélgetsz.

- Vagy egy hálózati interfészként jelenik meg, és minden olyan IP ami megfelel az IP maszknak azt arra fele továbbítja. Így nyilván egy "whatismyipaddress.com" nem esik bele, így standard internetről kérdezed le. Azaz tudni kell, hogy milyen IP-k tartoznak a VPN alá.


Fenti 2 pont valójában maskban dől el. Míg az első 0.0.0.0 azaz MINDEN kommunikáció arra menjen. Míg a 2. gondolatjel 255.0.0.0 akár vagy 255.255.0.0 IP MASK-kok, így nyilván egy weboldalt betölt és nem VPN-en át csinálja.


A te elmondásod alapján a 2. verziót sikerült megcsinálnod, mikor felcsattantál a VPN-re is. Add ki Win-en az "ipconfig /all" parancsot és megtudod nézni a hálózati interfészed, IP-d és MASK-od is.


---


Továbbá a VPN nem gép-gép közötti kommunikáció (az a P2P) hanem Network-Gép témakörbe tartozik, ahol te vagy a Gép. Felcsatlakozáskor kapsz egy IP-t és onnan konfiguráció függő, hogy milyen IP címeket érhetsz el.

2019. szept. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!