Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi a véleményetek az ASUS...

Mi a véleményetek az ASUS RT-AC57U AC1200 routerről? Vagy más alternatíva?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szeretnék egy új routert venni, és a kérdésben szereplővel szemezgetek.


100 megabites netem van, én asztaliról nyomulok rajta keresztül, az asszony meg felcsatlakozik rá telefonjával. Néha én is, ha nagyon olyanom van. Ennyi.


A cél, hogy legyen stabil, ne vágja ketté a netet, és legyen biztonságos, hogy a szomszéd Jenőke ne törjön be rá, hobbihekkelés címen. Meg senki. :D


Ár: Max 20.000 Ft, ennél többet nem szeretnék kiadni arra, hogy a feleségem rácsatlakozzon a telefonjával. Nem degradálok, de tényleg kb. ennyi lenne a forgalom rajta, mint wifi.


Nem ragaszkodom az Asushoz, ha van nála jobb, max 20.000 Ft-ig, akkor szívesen várom a javaslatokat. De ha túláraztam a célom, és bőven elég egy 10.000 Ft alatti router a céljaimnak, az sem baj persze.


Köszönöm a válaszokat!



2019. okt. 7. 16:20
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan ezt a modellt nem ismerem, de az ASUS nem szokott rossz routereket gyártani. Bár ebben az árkategóriában sem a TP-Linkkel, sem a D-Linkkel nem volt még bajom. A nagyon olcsó, 5 ezer forint körüli eszközökkel azért vigyázni kell, a hatótávuk sem az igazi, és könnyen válhatnak instabillá, főleg nagyobb terhelés hatására. Ezek sem feltétlenül rosszak, de én azért nem kockáztatnék.

A védelemről meg annyit, hogy az elsősorban a beállítástól függ. A legprofibb, 100 ezres routert is fel lehet törni, ha "12345" a jelszó. ;)

2019. okt. 7. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!