Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit jelent, ha egy levelező...

Mit jelent, ha egy levelező fiók beállításánál azt az üzenetet dobja fel a rendszer, hogy "Nem áll rendelkezésre titkosított kapcsolat a levelezőkiszolgálóval"?

Figyelt kérdés

Outlook 2016 programot használom levelezésre.

A magánfiókom mellett a céges (munkahelyi) fiókomat is az outlookban szeretném lekezelni.

Fiókbeállítás közben kaptam a kérdésben idézett üzenetet.


Az üzenet második fele az volt, hogy "A Tovább gombra kattintva megpróbálhat titkosítatlan kapcsolatot létrehozni."


Kattintottam és titkosítatlan kapcsolattal létrehoztam Outlookon belül az új fiókot (IMAP), ami működik. Küldeni is lehet vele és fogadja is a beérkező leveleket.


Milyen kockázata van annak, hogy "titkosítatlan kapcsolat"-tal hoztam létre a fiókot?



#működés #kockázat #Outlook 2016 #új fiók hozzáadása #új fiók beállítása #IMAP fiók #titkosítatlan kapcsolat
2019. okt. 8. 08:24
 1/5 anonim ***** válasza:

A hálózatodra kapcsolódott, (vagy wifi esetén annak hatósugarában lévő) egyéb számítógépek képesek lehallgatni az e-mail adatforgalmad.

Ha nem csak kiscicás e-maileket kapsz, mindenképp megnyugtatóbb lenne, ha megnéznéd az e-mail kiszolgálónál a titkosított kapcsolathoz szükséges beállításokat.

Valószínűleg a port száma nem volt megfelelő.

2019. okt. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Így teszek.
2019. okt. 8. 13:20
 3/5 A kérdező kommentje:

"megnyugtatóbb lenne, ha megnéznéd az e-mail kiszolgálónál a titkosított kapcsolathoz szükséges beállításokat."


Ezt Outlookon belül én kell beállítsam?

Előzetesen kell egyeztessek az internetszolgáltatómmal és/vagy a céges domain/e-mail fiók hosztolását végző céggel?

2019. okt. 8. 13:30
 4/5 anonim ***** válasza:

Outlookban te kell beállítsd. Interneten fent vannak az adatok a legtöbb e-mail kiszolgálóhoz (Gmail, windowslive, yahoo, temail, telenormail...).

Céges email esetén mindenképp kérdezd meg a cég informatikusát.

2019. okt. 8. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2019. okt. 8. 16:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!