Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A VPS szolgáltatók általában...

A VPS szolgáltatók általában garantálják a leírt erőforrásokat, vagyis nem függ az erőforrás, hogy a többi oldal mennyire használja a gépet?

Figyelt kérdés

A shared hostinghoz képest a VPS ugye annyiban más, hogy elvben virtuális dedikált erőforrásokat kap a VPS. Ha odaírják, hogy ennyi CPU, memória, stb. akkor az általában azt jelenti, hogy garantálják is, hogy mindig megkapok ennyi erőforrást?


Vagyis ha valamelyik másik VPS ugyanazon a gépen megszalad, és terheli az erőforrásokat, akkor azt lekorlátozzák, és én minden pillanatban megkapom továbbra is azt, amiért fizetek? Vagy ez csak amolyan best effort alapon szokott működni?



2019. okt. 14. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Garantált, mert a VM lefoglalja az erőforrást. De nyilván egy RAM esetén nem úgy megy, hogy megtelik a fizikai RAM, hanem csak annyit ehet meg, amennyi a VM-nek adott RAM.


CPU dettó. Csak a VMware tud olyat, hogy 1 valós CPU szálat tovább virtualizál. Mondjuk 2 thread-nélm valójában 1-et és azt 2-re vagy többre virtualizálják?

Erre azért kérdez rá.

2019. okt. 14. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Valahol olvastam, hogy CPU-t nem nagyon szoktak garantálni, mert az problémás, inkább csak RAM-ot.
2019. okt. 14. 17:40
 3/9 A kérdező kommentje:
Pontosabban ilyet szoktam olvasni VPS-nél, hogy pl. "2 Cores CPU". Ez azt jelenti, hogy 2 core teljesen az enyém a CPU-ból? Mondjuk az sem mindegy talán, hogy milyen CPU.
2019. okt. 14. 17:42
 4/9 anonim ***** válasza:
Annyi, hogy te 2db CPU-t látsz a VM-ben, ami fizikailag 2db Thread-nek felel meg.
2019. okt. 14. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Csak KVM VPS esetében garantált, hogy nem osztozol más VPS-ével a neked adott CPU magokon.


Tehát csak kvm esetén igaz az, hogy: "2 core teljesen az enyém a CPU-ból"

normál VPS szolgáltatásnál osztoztok a CPU magokon, így ha egyszerre terheli több VPS is a gépet, és nem marad szabad cpu kapacitás, akkor a VPS-eknél órajel csökkenés formájában lassulást láttok (hogy mindenkinek jusson valamennyi cpu idő).

2019. okt. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Például a Servernetic -nél relatív jó áron, csak KVM VPS-eket lehet bérelni.
2019. okt. 14. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ahogyan az osztott tárhelynél (shared hosting), itt is szolgáltatótól függ, hogy mennyire értékesítik túl a szervereket.

Van olyan osztott tárhely szolgáltató, aminél figyelnek erre, de cserébe nem olcsóbb egy azonos kapacitású VPS-nél. A minőséget meg kell fizetni.


Én három VPS szolgáltatóval vagyok "kapcsolatban" (neveket nem írok, nem vagyok egyik szolgáltató reklámembere sem).


Az egyik egy magas árkategória. Ezzel sosincs lassulás, a legkisebb csomagon (512 Mb RAM, 1 CPU, 5 Gb tárhely) is 1-2 betölt egy összetettebb, bővítményekkel teli WordPress oldal, és még vasárnap, meg ünnepnapokon a csúcsidőben sem érezhető lassulás. Start csomaghoz képest egész jó. A szolgáltató fix erőforrást ígér, megítélésem szerint azt is adnak, mert tényleg gyors. Van náluk egy másik VPS is, 2 Gb RAM, 2 CPU és 20 Gb tárhely, igaz elkérik ennek az árát, viszont egy elég forgalmas oldal van rajta, ami mindig gyors, és fontos is, hogy jó legyen, azért náluk van. :)


A második egy közepes árkategória, ez a 2X kedvezőbb ár ellenére 1 Gb RAM-ot, 1 CPU-t és 20 Gb tárhelyet ad. Elsőre azt hinném, hogy jobb, mert sokkal nagyobb fele áron. Nos nem jobb, az első 512 Mb RAM-al érezhetően gyorsabb. De azért ez még jó, átlagos oldalakhoz tökéletes választás.


A harmadik egy legolcsóbb kategória. 3 Gb RAM-ot 2 CPU magot és 40 Gb tárhelyet ad, és mindezt a legkedvezőbb árban. A legmeglepőbb, hogy a nagyobb erőforrás ellenére ez a leglassabb, egy néhány bővítményes WordPress oldalnál már kicsit lomha a betöltési idő (viszonyítás kérdése, 5-8 másodperc), és hétvégén meg ünnepnapokon néha tapasztalhatóak kisebb belassulások. Cserébe olcsón nagy tárterületet ad.


Tehát nagyon is vannak különbségek a szolgáltatók között. És nem garantált, hogy fix erőforrásokat kapsz (illetve van ahol igen, az első szolgáltatónál biztos, ezért érdemes utána kérdezni).

2019. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
A te esetedben a három különböző szolgáltatás leírásában benne volt, hogy melyik garantál erőforrást, és melyik nem? Vagy ez praktikusan csak akkor derült ki, amikor elkezdted használni?
2019. dec. 2. 10:48
 9/9 anonim ***** válasza:

Csak akkor derült ki, hogy melyik milyen, illetve mennyire jó, amikor megvettem. Egyik sem írja, hogy dedikáltak az erőforrások (az első szolgáltató sem). Viszont sebesség alapján az első szolgáltató egyértelműen nem értékesíti túl a szervereit (feltételezhető, hogy úgy osszák szét az erőforrást, hogy a csomagban írtak elérhetőek). A harmadiknál viszont érezhető, hogy több ügyfél osztozik az erőforrásokon, és a 3 Gb RAM meg 2 CPU mag ellenére néha tapasztalhatóak lassulások.


A harmadik szolgáltatónál nemrég váltottam erre a nagyobb csomagra, előtte 1Gb RAM és 1 CPU magot béreltem, de ez kicsi volt, már egy alap WordPress is elég döcögősen ment rajta, így inkább nagyobbra váltottam.

Többen osztoznak az erőforráson, de ha nagyobbat bérelünk, több jut a kevesebből, így feltételezhető, hogy a nagyobb csomagok minden VPS szolgáltatónál elegendő erőforrást biztosítanak, de egy bizonyos szintnél kiegyenlítődnek az árak (kb. hasonló árban hasonló minőségű lesz a szolgáltatás, csak lehet más paraméterekkel).


Igazából ár/érték arányban mindhárommal elégedett vagyok, azt kapom mindenhol, amit azért a pénzért elvárok. Nyilvánvalóan a drágább jobb.

2019. dec. 2. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!