Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megosztani...

Rathorta kérdése:

Hogyan tudom megosztani pc-ről szerelés illetve router nélkül az internetet, hogy más eszközzel is csatlakozni tudjunk rá?

Figyelt kérdés

Adott egy munkahelyi pc amelybe kábelesen csatlakozik az internet. Ezt az internetet szeretnénk megosztani oly módon, hogy a routert ne kelljen kicserélni, mivel az nem lehetséges. Olvasgattam elég sokat a téma után, de nem igazán az asztalom a dolog így szeretném kérni a hozzáértők segítségét.

A pc-be szerelést igénylő dolgot nem tudunk véghez vinni, maximum usb-n keresztül oldható meg a probléma. A hálókártya sajnos nem képes internetmegosztásra így ezt a lehetőséget is ki kellett hogy zárjuk az elején.

A kérdésem tehát: USB-n keresztül van e rá mód, hogy a jelenlegi kábeles netet wifivel szórjuk és csatlakozni tudjunk rá más eszközökkel? Ha igen, várom a megoldásokat.



2019. okt. 25. 09:18
 1/7 Derwer ***** válasza:

1; A céges háló tovább osztása biztosan szabály ellenes a cégnél.

2; Ha ténylegesen szükség van erre, céges dolgok miatt, miért nem a rendszergazdát kérded?


Technikailag:

1; be lehet rakni egy switches

2; Be lehet rakni egy plusz routert. (Praktikusan NAT nélkül)

3; Igen, a win7től már lehet hotspotot csinalni USBs wifi adapterből.

2019. okt. 25. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi a választ! Igen nem túl szabályos de a rendszergazda alapból nem akarja hogy munkahelyen netezzünk holott persze nála van wifi és egész nap arról nyomja. Úgy gondolom a jogok egyenlőek úgyhogy etikailag ezen gondolatmenet mentén lehet nekünk is wifink.

Az usb-s wifi Adapterek mindegyike tud sugározni? Volt olyan amelyiknél azt olvastam hogy nem alkalmas erre

2019. okt. 27. 12:11
 3/7 Derwer ***** válasza:

Ez nem etikai kérdés. Ezt a vállalat mondja meg, higy mit lehet és mit nem.


Nem tudom garantálni neked, hogy mindegyik USBs adapter tudja. Mindesetre ehhez rendsuergazdai jog fog kelleni a gépen...

2019. okt. 27. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 P.O.C. ***** válasza:

Lehetséges ha van rendszergazdai jog. Legutóbb TP-Link USB Wi-Fi adapterével próbáltam, annak a szoftverében van Access Point mód.


De szerintem dobjatok össze a kollégákkal egy mobilnetes hordozható routerre valóra inkább. Aminek az előfizetését havonta összedobjátok.

AZ ilyen partizán akciók balul is elsülhetnek, nehogy még a végén kirúgjanak miatta.

2019. okt. 27. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Rendszergazdai jogunk megvan, úgyhogy kivitelezhető.
2019. okt. 28. 13:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Hát ez szánalmas, 1500ftért nem bírsz mobilnetet tölteni a telefonodra, inkább lopod a munkahelyi wifit magáncélra.
2019. nov. 18. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

6/6-os anonim!

Nem véleményt hanem technikai megoldást kértem. Az meg mindenki sajàt maga dolga, hogy milyen anyagi helyzetben van illetve mire költ.

Ha te olyan életképtelen vagy, hogy 1500-ért töltöd a netet és nem egy kiló húst veszel helyette az a te szegénységi bizonyítványod :D

2021. jan. 25. 15:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!