Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik billentyűzetet válasszam?

Igor Igorovics kérdése:

Melyik billentyűzetet válasszam?

Figyelt kérdés

[link]


[link]


[link]


Nagyjából egy árban van mindegyik. Microsoft billem már volt, nagyon szerettem, annak az USB vevőjét törtem el véletlen, az vezeték nélküli volt. Egyelőre efelé hajlok, dacára hogy ebből az egyből csak angol kiosztású van, ráadásul ANSI, nem ISO.


Gigabyteból egerem van most is, nagyon rendben van. Alaplapom volt/van még tőlük, magával a márkával nagyon elégedett vagyok, de a billjét nem ismerem.


Logitechből ez volt az előző billem, egész jó minőség, de elég hamar kikeményedett, valószínűleg nem szereti, hogy a közelében dohányzom.


Volt már A4TECH is, az is tűrhető volt, de talán nem ez a szint.


[link]


Lehet, hogy érdemes lenne mechanikusra beruházni?Azokból nem tudom melyikek jók, de talán más gyártók csinálnak jókat, mint akik a membránosakat. Valami olyat abból, ami nem ledes. Engem zavarna. Menni szokott éjjel nappal a gép, a torrentek miatt, nem akarom, hogy világítson. Azt mondjuk lehet, hogy ki lehet kapcsolni.


pl:


[link]


[link]


[link]


De ezeknél ha jól látom az sem mindegy milyen a belseje, azaz milyen színű switch van benne.


ttps://www.hyperxgaming.com/us/keyboards/switches


Annyi még, hogy Linux alatt is használom, bár nem hiszem, hogy problémát okozna.


2019. nov. 3. 02:07
 1/3 anonim ***** válasza:

Én elsőre kapásból megkérdezném.

Bár a Linux sejteti, de akkor ezek szerint nem igazán játékra kell, ugye?


Általánosan csak netezésre, alap programokra?

Vagy programozáshoz? Vagy kiadványszerkesztéshez, íráshoz?


Milyen gyorsan, és mekkora erővel gépelsz?


Játékhoz mindenképp mechanikusat ajánlanék, magas billentyűkkel.

Programozáshoz és íráshoz viszont lapos billentyűs, strapabíró eszközt. Viszont itt befolyásolná az ajánlást hogy mennyire gépelsz gyorsan (minél gyorsabb, annál kisebb méretű lehet, illetve minél gyorsabban, annál ajánlottabb lesz a mechanikus) és mennyire erősen (ha "ütöd" a billentyűzetet, akkor a mechanikusat gyorsan tönkremegy, azt finoman szabad csak kezelni).

2019. nov. 3. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.


Általános felhasználásra kell csak. Gyorsan, de közepes erősséggel gépelek, inkább gyengén. Már megrendeltem a mechanikus Gigabyte-ot. :)

2019. nov. 3. 21:13
 3/3 A kérdező kommentje:
Amúgy nem pont a mechankius bill tartősabb? Vagy rosszul értelmezem az utolsó mondatod?
2019. nov. 3. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!