Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Facebookon milyen közösségi...

Facebookon milyen közösségi elveket lehet megsérteni egy nagyjából egy hetes regisztrációval, ha még semmi mást nem tettem vele, minthogy elkezdtem "összeszedni" az ismerősöket?

Figyelt kérdés
Nagyon sokáig nem csináltam Facebook-fiókot, nem érdekelt annyira és kapcsolatot tartani más módon is tudtam eddig is, de aztán gondoltam egyet és még a környezetemben tapasztalt negatívumok ellenére is regisztráltam. Rögtön jöttek a családtagok, barátok, haverok, munkatársak, stb., minden nap 20-30 új ismerős-felvétel. Tettem fel képeket, ismerkedtem vele, aztán egyszer csak nem engedett belépés, "gyanús tevékenységet észlelt" a fiókomban a rendszer és telefonszámot kért. Megadtam, jött egy megerősítő/igazoló kód SMS-ben, beírtam és azonnal vissza is engedett. Nem egészen két napig. Akkor megint kirakott és fényképet kért jól látható arccal, világosat, meg ilyesmi. Kb. 12 ilyen volt a fényképeim között a profiképemmel együtt, de lőttem egy kritériumoknak megfelelő selfie-t és elküldtem. Ezúttal már egy napot kellett várni, hogy "ellenőrizzék az adataimat" és nem engedett vissza, hanem a személyazonosságomat igazoló okmányokat kért. Itt hagytam abba, miután olvastam számos helyen, hogy még ennek ellenére sem garantált semmilyen siker. Ilyenkor mi a gond? Hasonlítok egy bűnözőre, vagy volt már hasonló nevű tiltott felhasználó korábban? Üres volt a falam is, kizárólag a képeimhez hozzászóló ismerősökkel írogattunk, szó nem volt bárminek a megosztásáról, politikáról, gyűlöletkeltésről meg végképp nem.

2019. nov. 7. 18:59
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az egészben az a legjobb, hogy mások meg egy eszközön használnak több profilt, kamu face, stb...

Szar a rendszer ahogy van, szánalmas, hogy ezt a mai napig nem képesek javítani

2019. nov. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom hogyan csinálják. Két ismerősöm, illetve kolléganőmmel történt meg, amit említettem, miszerint egyikük használta a másik iPad-jét (assz'em, vagy tablet, lényegtelen) és ezért mindkettejüknek érkezett az igazolást kérő iromány: 1. telefonszámot 2. fénykép...

Egyikük sem kapta vissza a fiókját. Nagyon mókás.

Egy közelebbi ismerősöm, aki aktív facebookos pedig mutatott minap egy rakás olyan profilt, ahol már a borítókép is elég szélsőséges volt és mégis fent vannak.

Fogalmam sincs, mi alapján szelektálnak ezek.

2019. nov. 12. 18:48
 13/14 anonim ***** válasza:
Nekem nem a privát fiókom törölték hanem az oldalamat... Lassan 4 éve admin voltam a saját Facebook oldalamon. Egyszercsak törölték a csoporttal együtt. Mondvacsinált rizsa indokkal. Felháborító!
2019. dec. 23. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:
Állítólag év közben milliárdszámra (!!!) törölt kamunak ítélt profilokat/fiókokat a Facebook világszerte és cirka 1,5-2 hónapja volt egy különösen nagy rampage Zuckerbergéktől, akkor pusztítottak ész nélkül. Nyilván ráengedtek valami ócska programot, ami random takarított. Közben meg egy rakás fake és valóban tiltható account meg maradhatott, amiket azóta mutattak haverok, ismerősök. Kalap sz..t sem ér az egész, főleg, hogy bármikor elgurulhat újra a pirula náluk, úgyhogy hagyni kell azt a hulladékot a ...ba.
2019. dec. 28. 10:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!