Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Másodpercekre eltünő internet,...

Másodpercekre eltünő internet, megoldás? többi lent!

Figyelt kérdés

Olyan problémába ütköztem, ami igazából hagyományos böngészés során egyáltalán nem zavaró, sőt észrevehetetlen, viszont számítógépes online játéknál hatalmas problémát jelent, az hogy az internet pár pillanatra elmegy majd visszajön, értelmezd úgy mintha kihúznád az UTP kábelt majd egyből vissza is dugnád.

pingeltem a hálozatot, itt is ugyan ebbe futottam, stabil 30 ping viszont random időközönként "timed out"

Mi lehet a probléma? (diginet)



2019. nov. 14. 15:24
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Az optikai kábel megtört, valószínűleg még a házon kívül, a kültéri légkábel. Hívd fel az ügyfélszolgálatot és jelentsd be.
2019. nov. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
76%
Kieg: ezt úgy tudod ellenőrizni, hogy az optikai eszközön a szakadás pillanatában a PON led pirosra vált, majd vissza zöldre.
2019. nov. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
76%
Nekem is ez volt, kijött a szerelő, körülnézett kint, és közölte hogy a kinti kábel van szétszáradva, szétrohadva. Újrahúzta a kinti részt és azóta kifogástalanul működik a net.
2019. nov. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
hmm, azt nem tapasztaltam hogy a led akármelyik is pirosra váltana, pedig ittvan a monitorom alatt a modem/router, viszont modemig tökéletesen pingelek, szóval nem az utp kábelem van megtörve hanem kijjebb van a baj, valszeg igazatok lesz és optika a bibi, majd betelefonálok :D
2019. nov. 14. 21:12
 5/5 A kérdező kommentje:
még egy megfigyelésem hogy általába napközbe stabil, hétvégén nem dolgozom így tudom megállapítani hogy tök jó meg minden, de este 21-22 óra körül borzasztó... óránként vagy 10 timed out..
2019. nov. 16. 11:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!