Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan tudom megosztani az...

Papatorpike kérdése:

Hogyan tudom megosztani az asztali számítógépemen a fájlokat, zenéket, videókat az okos TV-el?

Figyelt kérdés

A számítógépemen windows 10 op. rendszer van, közvetlenűl csatlakozik a netre ethernet kábelen a T-homos modembe.

A tv wifin keresztűl csatlakozik a netre, ezt is a T-homos modemem vezérli.

A tv márkája Thomson 32HD55*6

Szovtver verziója: V8-N563T01-LF1V161

A T-homos modemem márkája: Sagemcom


Nos a netet, vonalas telefont, a Tv beltéri egységeket (össz.: 3), netet ez vezérli, és wifi képes, igy csatlakozik hozzá a TV is a nethez wifin keresztül, de a gépem az mint írtam közvetlenűl ethernet kábelen keresztűl.



2019. nov. 15. 16:17
 1/6 P.O.C. ***** válasza:

Általában a DLNA szerveren szokott menni.

[link]

2019. nov. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hát ez nem segített, látja a mappákat de a benne lévő zenét, videót nem
2019. nov. 16. 06:39
 3/6 P.O.C. ***** válasza:

Ha a Gépet látja a TV az már félsiker.

Bármilyen furcsa, de a Windows Media Player -en belül tudod hozzáadni a mappákat.

Rendezés menü --> Műsortárak kezelése..

Kiválasztod pl a videókat. Azon belül hozzáadás gomb. ÉS kitallózod a mappákat ahol a video fájljaid vannak.

2019. nov. 16. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam erre én is, sajnos ugyanaz látja a mappákat, de a benne lévő zenét vagy videót nem,és a TV készülék lejátszás ezeket a formátumokat gond nélkül.
2019. nov. 17. 13:08
 5/6 P.O.C. ***** válasza:

Samsung Smart TV -n pedig csont nélkül működik.


Vannak még más DNLA szerverek is. A lentiek közül én a másodikat használtam egyszer egy Philips TV -nél.

[link]

2019. nov. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Szia, köszi, az Universal Madia Servel megoldotta a problémát, és az sem utolsó hogy full magyar progi.

Csak azt nem értem hogy más módon mérnem ment, ha a mappákat látta, a benne lévőket mér nem, mikor win 7 volt a gépemen akkor ez működött, csak itt win 10-en nem még a deffendert is kikapcsoltam mégis. Na mindegy ezzel működik az a lényeg a seviot ismerem azt nem ajánlom.

2019. nov. 18. 08:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!