Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy külső merevlemezt...

Ha egy külső merevlemezt rákötök a routerem USB portjára közvetlen el tudja érni egy asztali PC vezetékesen? Illetve laptop és okos tv wifiről? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

TP-Link Archer C1200 routerem van, amin található egy USB 2.0 port. Kinéztem egy "Maxtor M3 Portable 2.5" 2TB USB 3.0" külső merevlemezt és ezt tervezném rákötni. Ha jól olvastam az USB 3.0 kompatibilis a routeren lévő 2.0-ával.


Oka hogy van egy okos TV-m amin filmeket szoktam nézni. Ezt úgy csinálom hogy az asztali PC vezetékkel(Ethernet) csatlakozik a routerbe, az okos TV(Samsung) wifiről. Így otthoni hálózaton át megosztottam a gépemen található filmek mappát és ezt a TV szépen el is tudja érni.


Viszont 2 ok miatt kényelmetlen ez:

1) 4k filmeket nézek és így a gépem tárhelyét eléggé megterheli

2) A számítógépnek folyamatosan futni kell a filmezés közben ami ugye nem kevés áramot fogyaszt


Szóval itt főleg azon lenne a hangsúly hogy én arra gondoltam hogyha ezt a külső HDD-t közvetlen a routerre kötöm akkor én rögtön arra tudjak letölteni filmeket. Tehát nem a gépre és onnan átmásolva! Ez megoldható? És ez tovább osztható az okos TV-re ugyanúgy mint az asztali PC-m tárhelye?


Remélem érthetően fogalmaztam, ha mégsem világos valami akkor szóljatok.



2018. nov. 24. 14:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Éppen lehet, de sok javulást így nem érsz el, mert a bazi nagy filmeket mindenképpen mozgatnod kell, lévén a routered nem fogja azokat letölteni.


Aztán ott van a filerendszer kérdése. Doksi szerint ismeri az NTFS-t, de hogy az elviselhető sebességgel írni is tudja, afelől így látatlanban is komoly kétségeim vannak. Esetleg ha tud exFAT-ot, akkor már beljebb vagy.


A helyedben valami NAS-on gondolkodnék, ezek a router-es USB-s megosztások nem szoktak igazán hatékonyak és megbízhatók lenni.

2018. nov. 24. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!