Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Otthon telepített szoftver...

Otthon telepített szoftver céges neten való kiengedése?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érdeklődni szeretnék, hogy ha a céges laptopra feltelepítettem egy programot, ami folyamatos internet kapcsolatot igényel a működéshez (nem játék), akkor hogyan tudnám biztosítani ezt neki céges interneten keresztül? Ez egy kereskedéshez használható program, amin meg tudom nézni a tőzsdén jelenleg nyitott pozícióimat, szóval semmi lyen fenyegetést nem jelent a belső hálózatra nézve.


A laptop, dokkolón keresztül kapja a netet, de ha leveszem róla, WiFi-n sem engedi ki.


Valaki kérlek el tudná nekem magyarázni ezt érthetően, hogy van-e esély ezt manuálisan kiengedni? Illetve, hogy ha ezt megteszem, akkor a cég monitorozhatja-e ezt a tevékenységet, logolhatja ezt valami a központban, ami a későbbiekben problémához vezethet? Nézi-e ezt egyáltalán valami/valaki? Gondolom nem ül senki az IT-n és nézi az internet trafficot egész nap.


Előre is nagyon köszönöm szépen a válaszokat!



#cég #internet #szoftver #céges internet
2019. nov. 21. 10:11
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia, teljesen egyertelmu, hogy a ceg monitorozza amit a halozatukon csinalsz. Pontosan latjak, hogy milyen kiszolgaloval vagy kapcsolatban. A rendszergazda helyeben ha erre a tevekenysegre rajovok, kezdemenyeznem a supervisorodnal a fegyelmi eljarast ellened, ugyanis annal nem nagyon van nagyobb pofatlansag, hogy te a munkahelyi internetkapcsolatot hasznalod penzszerzesre.

Ha ilyennel foglalkozol, fektess be egy mobilnet stickre, azzal azt csinalsz, amit akarsz.

2019. nov. 22. 03:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

En amikor az ITn ultem egesz nap a trafficot neztem ha nem volt dolgom. Szep grafikus program SZEKEKRE LEBONTVA mutatja (a széket is kirajzolja:D) hogy ki mit nez. Nem vagyok egy rosszindulatu, vamzer ember, siman vicces, hogy a legtobb ember a nap 99%aban nem a mukaval foglalkozik, majd panaszkodik, pofazik egyfolytaban. Persze ha dolgom volt, akkor nem neztem.

100% biztos lehetsz benne, hogy valaki ott ul egesz nap es nezegeti. Egy milliardokat mozgato vallalat vezetesen nem te fogsz tuljarni tesom.

2019. nov. 22. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!