Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Van olyan program, amivel a...

Van olyan program, amivel a böngészőben meg lehet kerülni egy IP bannolást?

Figyelt kérdés
Nemrég bannoltak egy honlapról, ahol Disqus-t használnak, gyanítom, egy hozzászólásom miatt.

2019. nov. 22. 17:17
 1/5 anonim ***** válasza:

Meg lehet, de a Disqus szolgáltatás vagy maga az oldal is figyelheti hogy más forrásból érkezel látogatóként, és azt is blokkolják. Különben semmi értelme nem lenne a tiltásnak, ha azonnal 2 kattintással megkerülöd.


Normális szolgáltatók már nem csak IP alapján tiltanak, hanem más azonosítókat is figyelembe vesznek, így egy IP csere nem biztos hogy megkerülné a tiltást. Proxyszervereket vagy VPN szolgáltatást használhatsz, aztán vagy szűri ezeket a Disqus szolgáltatása vagy szabad utad van.

2019. nov. 22. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

[link]


3 ugró pontos, és a végén ki jösz, valahol:

- Francia, Orosz, Amerika, ... vagy máshol.


Azért fegyvereket ne vegyél, mert ezzel a darkweb-re is eltudsz menni. :)

2019. nov. 22. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem szoktak IP banolni senkit. Csak gondolj bele. Hacsak nem fizetsz elő fix IP-re (ami feláras és külön kell kérni), a szolgáltató hetente 2-3-szor simán IP címet cserélhet neked, plusz szinte minden alkalommal, amikor a végponti eszközöd (router, NT) lecsatlakozik a hálózatról. Vagyis lehet, hogy 2 nap múlva az ártatlan Jóska Pista kapja a te banolt IP címedet.


Emellett sok szolgáltató eleve NAT-olt IP-ket oszt, vagyis egy publikus IP alól látszik akár egy háztömb. Plusz ha nem otthonról netezel, hanem például egy egyetemi koliból, munkásszállóból vagy könyvtárból, megint csak sok felhasználó jelentkezik be ugyanarról az IP-ről.


A weblap üzemeltetők egész más azonosítókat használnak a kitiltáshoz, már amennyiben használnak bármilyet. De még a komolyabbak többsége is megkerülhető a böngésző előzmények törlésével.

2019. nov. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

3/3


Kitöröltem minden előzményt, nemrég lépkedtem vissza minden más honlapra, de itt továbbra se enged belépni, pedig a kérdés feltétele előtt létrehoztam egy másik felhasználót más e-mailcímmel. Biztosan az adott honlap üzemeltetői blokkolnak, mert egy másik honlap, amely úgyszintén a Disqus-t használja, a korábbi felhasználócímemmel is tudok hozzászólni.

2019. nov. 22. 21:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Opera böngészőben VPN módot kapcsold be. Akkor szerintem menni fog. Pl. időlimites fájlletöltő portálról le tudok ezzel a módszerrel tölteni.
2019. dec. 6. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!