Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mikor nyissam a disputot?

Mikor nyissam a disputot?

Figyelt kérdés
Wishen 19-éig kéne megérkeznie, azt írja. November legelején rendeltem. Aliexpresszen pedig a 20-31 naposat kértem, ami pénteken jár le, viszont péntekre már nagyon kéne nekem a cucc, és nem hiszem, hogy holnap megjön, mert azt írja ki még nincs az országban.

2019. dec. 18. 09:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Ilyenkor karácsonyi csúcs van, Kínából 60-80 nap az alap, mire megjön. Nekem európából (anglia) küldve október közepén feladva 55 nap alatt ért ide, vámeljárás nélkül.

Ezt a novemberi rendeléssel benézted, az már késő karácsonyi ajándékra. Nekem pár éve a november eleji rendelést valamikor január 20 után vettem át.


Nem éri meg a dispute meg a pénzvisszakérés, mert nem a feladó tehet róla. A küldeményt meg fogod kapni, nem őt kell büntetni azért, mert a posta lassú, és sajnáltál pár ezer forintot az expressz szállításra.

2019. dec. 18. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Jó csak az aliexpressnél két terméket rendeltem ugyanazon a napon, az egyik már kb 17nap után megjött, csak ez a másik szaraxik,aminek nem kéne.
2019. dec. 18. 16:58
 3/7 A kérdező kommentje:
És először valami csomag törlés is volt ennél a problémás terméknél.
2019. dec. 18. 16:59
 4/7 anonim ***** válasza:

Az ugyanazon napon rendelés nem számít abból a szempontból, hogy a feldolgozási idő eltérő lehet, a feladás helye eltérő lehet, a feladás módja eltérő lehet, az országba érkezés és további feldolgozások ideje is eltérhet, emiatt nem egy napon fogod megkapni az egy napon rendelt dolgokat sem.


60 nap alatt (szeptember-január között inkább 80-90) nincs értelme pénzért reklamálni, én nem tenném.

2019. dec. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Oké,köszi.

Akkor egyébként a feldolgozási időtől kell számolni,nem a feladás napjától?

2019. dec. 19. 07:17
 6/7 anonim ***** válasza:

A feladás napja konkrétabb, mint a megrendelés napja. Lehet valakinél ott van helyben a termék és már aznap fel tudja adni. Akinél nincs helyben az lehet 2-3 nap alatt szerzi be, és utána adja fel. Nálad eltelt 3 nap a megrendelés óta, miközben a csomag kézbesítési ideje csak akkor indul a nulláról.

Ezért logikus onnantól számolni, mikor megkapod az értesítést arról, hogy postázva lett.

2019. dec. 19. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Bocs, még egy dolog: a 21-30 napos idő csak egy tájékoztató adat a visszajelzések átlagából, az egész évre vetítve, globálisan. Ez kapásból nem lesz igaz és teljesíthető karácsony előtt és Magyarországon sem, mivel a postánál munkaerőhiány van, így a feldolgozási idők sokkal hosszabbak egész évben.


A 21-30 nap nem szabály vagy ígéret, hogy neked ennyi időn belül mindenképp meg kell kapnod a rendelt dolgot, vagy visszájár a pénzed. Úgy tudom, hogy Ali-n 60 nap előtt meg sem nyílik a reklamációs felület a meg nem érkezett termékről.

2019. dec. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!