Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Törvénybe ütköző-e ez a...

LakatosAnonymus kérdése:

Törvénybe ütköző-e ez a szerzői joggal kapcsolatos eset?

Figyelt kérdés

Arról lenne szó, hogy az egyik haverom készített egy zenét asszem FL Studioval. Feltöltötte YT-ra és a cím után odatette az '(Official Music Video)' cuccot is. A leírásba is odaírta, hogy '© 2019.'... Azt mondta, hogy szerinte menő, és, hogy mindenki úgy csinálja. Szóltam neki, nehogy belekössenek, úgyhogy letörölte a videót.


A kérdésem tehát az lenne: büntethető az, ha valaki szerzői jogot ír egy videóhoz/bármihez, ami nem volt levédve?



2019. dec. 22. 16:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van az FL Studioval szerződése, akkor semmi gond.
2019. dec. 22. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
82%
A szerzői jog automatikusan védi a szerzőt, akkor is ha nem írja oda. A levédést kevered a szabadalmi joggal, vagy az Artisjushoz bejelentkezéssel, amikor jogdíjat lehet kapni a műved után.
2019. dec. 22. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Igazából arra lennék kíváncsi, ha egy teljesen átlag ember, akinek semmilyen szerzői/más ilyen jogi levédése nincsen, büntetik-e ha a címbe hozzáteszi az '(Official Music Video)' cuccot? Meg a '© 2019.'-et a leírásba.
2019. dec. 22. 16:50
 4/14 anonim ***** válasza:
68%
Oké, leírtad ugyanezt a kérdésben, és válaszoltam rá. Most pedig még egyszer visszakérdezel ugyanarra, amire én is ugyanazt fogom leírni még egyszer. Ugyanaz rá a válasz: a szerzői jog automatikusan védi a művet a keletkezésétől kezdve a törvény erejénél fogva. Tehát ha odaírja azt a c-betűt a zenéhez, azzal pont ugyanannyit ér, minta nem írná oda. A szerzői jog attól még védi, a bekarikázott c-betű pedig a copyright (szerzői jog által védett) jelzése. Az, hogy valami "official" videó vagy sem, pedig semmi köze a joghoz, csak flancolás.
2019. dec. 22. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Csomó felesleges ****ságot leírtál, de azért kösz, hogy vetted a fáradtságot... Itt nincs szó semmilyen jogról, csak ő tette oda, mert annyi esze van mint egy csirkének. Mert szerinte vagány. Ebben a mondatodban látam valami értelemet: "Tehát ha odaírja azt a c-betűt a zenéhez, azzal pont ugyanannyit ér, minta nem írná oda." Szóval arra voltam kíváncsi, hogy megkúrhatják-e, ha odaírja, vagy sem. Ezek szerint nem.


Egyébként egyik alkalommal sem értetted meg a kérdést normálisan :D


Kösz.

2019. dec. 22. 17:05
 6/14 anonim ***** válasza:
75%

Az a gond, hogy neked nincs fogalmad a szerzői jogról, és sokadjára sem fogod fel amit írnak. Végig arról írsz, hogy nincs levédve a zene és ezért törvényt sért: nem kell levédeni, mert a szerzői jog megilleti őt bármilyen külön eljárás nélkül is. Ezt most negyedjére írom le neked, de ötödjére már nem fogom tudni úgy átfogalmazni, hogy megértsd.


NEM KELL LEVÉDENIE A ZENÉJÉT ÉS UGYANÚGY VÉDI A SZERZŐI JOG, TEHÁT JOGOSULT HASZNÁLNI A ©️ JELET!

2019. dec. 22. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

NAGYON SZÉPEN KÖSZÖNÖM A KEDVES VÁLASZOKAT, VÉGRE SIKERÜLT FELFOGNOD, AMIT KÉRDEZTEM. TÉNYLEG FINGOM SINCS A SZERZŐI JOG-RÓL, EZÉRT KÉRDEZTELEK TITEKET.


MÉG A VÉGÉN ÉN LESZEK A HÜLYE XD


Jah, és használd a 'Caps Lock' billentyűt. ;)

2019. dec. 22. 17:20
 8/14 anonim ***** válasza:
84%

Engedd el...

Problémába akkor ütköznél, ha kiderülne, hogy a feltöltött anyag nem a TE szellemi tulajdonod, tehát nem te hoztad létre, csak valakitől loptad szó nélkül, nem kérted az eredeti szerző engedélyét a tartalom egészének, vagy egy részének felhasználásához. Magyarul, felhasználsz mondjuk egy FatRat számot (vagy annak részletét), de se nem kéred FatRat engedélyét hozzá, se nem hivatkozol megfelelően a kérdéses FatRat számra és a szerzőre a leírásban.

Ha viszont a feltöltött tartalom teljes mértékben saját, tehát az "egyik haverod" készítette, akkor a Youtube mindvégig úgy fogja kezelni a tartalmat az elejétől fogva, mintha az a haverod szellemi tulajdona lenne. Ehhez mint azt említették (csak nem értetted meg) nem kell külön semmit sem tenni, tehát tökmindegy mit ír (vagy mit nem) a leírásba vagy a videó nevébe a haverod.

2019. dec. 22. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
39%

#7 végig ugyanarról beszéltünk mindketten. Csak amikor már ötödjére is visszakérdezel ugyanarra amit négyszer leírtak, felmerül az emberben, hogy vagy ő volt képtelen négyféleképpen leírni ugyanazt, vagy a másik nem fogja fel négyszer ugyanazt.


A kérdésben arról nem is volt szó, hogy mi van abban a zenében. Hiszen azt szerezhette saját maga is, meg más művét is feldolgozhatta. Csak ez a részlet nem volt annyira fontos, hogy közöld.

2019. dec. 22. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Pfff.


Nem számítanak a körülmények. Semmi sem számít. Lehetett volna ez akár egy példa is... De te felesleges dolgokat is írtál, most sem érted a kérdést. Részvétem. Sok boldogságot.

2019. dec. 22. 18:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!