Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Új router, de nincs internet?

Új router, de nincs internet?

Figyelt kérdés

Sziasztok a problémám az lenne, hogy nem rég lett gyorsabb internetünk 250/12Mmbit/s és a régi routerünk wan 10/100Mbit-et, és lan 10/100Mbit-et tudott (ez egy Tp-link tl-wr840n)

igy gondoltam beszerzek egy 10/100/1000Mbit-et kezelő routert ami egy D-link dir-825 ac 1200-as

és egyszerűen nem tudom beüzemelni, pedig nem érzem magam számtech analfabétának

Az ip beállitásoknál végigpróbáltam mindent

PPPoE

Dinamikus IPv4 meg IPv6-ot is

Statikus IPv4 meg IPv6-ot is

de egyikkel se ment

Meg úgy általában minden alapbeállitás opciót próbáltam, de nem ment(routerként, acces pointként használni stb stb)


Legtöbbre a Dynamic IPv4-el mentem ott végeredményben azt az üzenetet kaptam, hogy: failed to obtain an ip address from the dhcp server

És a haladó beállitásoknál nem tudom melyik fülbe azt irja, hogy connecting és narancssárga jellel jelzi


A többi beállitásnál nem éri el a servert piros ikonnal jelöli



ami érdekes lehet még:

-A tp-link routerrel alapbeállitésokkal megy

-A modem amiből megy az internet a routerbe egy: cisco epc3208g (ilyen kör alakú kábelel jön az internet, nem tudom a nevét, ilyet még nem igazán láttam előtte)

-Ha közvetlen a modemből a gépbe dugom az utp kábeld akkor nincs internetem

De ha a Playstation 4-em be dugom igy akkor van internet

És számitógépen is müködik a net ha a routerből dugom utp-vel be( mármint a régi routeremmel, az újjal nincs netem sehogy)


Szóval, ha valakinek lenne valami használható tanácsa azt megköszönném



2019. dec. 23. 23:35
 1/4 A kérdező kommentje:

PR Telecommal internet*

Bocsi lemaradt 🥺

2019. dec. 23. 23:50
 2/4 A kérdező kommentje:
PR telecomos internet*
2019. dec. 23. 23:51
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Az lehet hogy nem érzed magad számtech analfabétának de hogy a hálózatokhoz semmi érzéked az is biztos.

2 pofonegyszerű lehetőséget leírok.


1. lehetőség: Visszarakod a régi routert és megnézed a beállításokat. De a leírtak alapján PPPoe lesz a barátod ahhoz viszont keresd elő a szerződést mert abban van benne a felhasználónév és jelszó.


2. lehetőség hogy felkeresed a kedves szolgáltatódat és technikai segítséget kérsz ahhoz hogyha routert cserélsz akkor milyen beállításokat kell elvégezned.

2019. dec. 24. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Végül rákerestem a modemed típusára hogy a 2 lehetőségen túl talán meg is oldódjon ha eddig nem sikerült. Ez nem egy tök sima mezei modem, routerként is lehet használni. Ez attól függ hogy állították be szóval mindenképp az eredeti router beállításait vedd alapul. Minden egyezzen meg menüpontról menüpontra mert valamit kihagytál.
2019. dec. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!