Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Miért van az, hogy amikor...

Miért van az, hogy amikor nincs itthon senki csak akkor megy rendesen a net?

Figyelt kérdés

Most hogy beteg vagyok nem járok suliba, napközben is itthon vagyok. 50 megabites netünk van, reggeltől megy mint a villám, semmi gond nincs vele. De mindig délután ahogy haza jönnek a bátyáim, anyu, apu meg mindenki, onnantól halott a net. Wifi az abszolút nem megy, a gépek meg kábelról épphogy mennek.


Kábelről 5 asztali gép megy meg 2 tv.

Wifiről 5 telefon, 1 tablet, 2 laptop.


Amikor mindenki itthon van játszani lehetetlen, filmet sem igazán lehet nézni, YouTube is ilyen 360p-ben megy csak.


Bátyám azt mondja a switch lesz a rossz, az nem bírja a terhelést. Valami 10 éves 16 férőhelyes netgear switch van amúgy, valahonnan ingyen szerezte.


Nem értem hogy amíg senki nincs rajta miért megy rendesen, és miért hal be totál a net amint mindneki itthon van?

Mit lehetne kezdeni vele mert már eléggé idegesítő



2019. dec. 17. 11:52
 1/4 anonim válasza:
76%
Teljesen mindegy hány darab készüléketek van,az a lényeg hogy az 50 megás internet annyi felé osztódik ahányan egyidőben használjátok!
2019. dec. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Meg kell nézni, hogy a kütyük amiket használtok nem zabálják-e feleslegesen a netet. A wifinek nincs köze a switchez. Itt inkább "ott felejtett" alkalmazások a ludasak. Azért ennyi eszközhöz egy 50Mbites netnek elegendőnek kéne lennie.
2019. dec. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Shaddark ***** válasza:
100%

Szerintem torrent lehet a ludas.

Ez sok szálon tölt, és ha nincs QOS(sávszélesség menedzsment) a routeren (vagy nincs beállítva) akkor bizony a 3000 szálból ami éppen fut, a tied csak az a 4-5 lesz amit egyforma időszeletekben dolgozz fel ezekkel.

vagy a kliens programban vagy a routeren be kellene állítani hogy prioritása legyen a többi szálnak.

2019. dec. 17. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Meg kell figyelni, hogy ki mit csinál az eszközökön, amikor haldoklik a net. Nyilvánvaló, hogy a többletterhelés okozza a problémát, de az orvoslásához először tudni kellene, hogy milyen forgalom van a hálózatban. Pl. ha a 2 TV és az 5 számítógép egyszerre néz nagyfelbontású videót, esetleg mellette még torrent is megy, akkor simán elfogyhat a sávszélesség.
2019. dec. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!