Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Hogyan lehet a Router beállíta...

Hogyan lehet a Router beállítani kliens módba vezeték nélkül?

Figyelt kérdés

Az lenne a cél, hogy az egyik router csatlakozzon B routerhez, amelyiknek van internet hozzáférése.

Találtam is a neten egy ilyen dokumentációt: [link]

Az én esetemben azonban fontos, hogy eltérő SSID-je legyen a routernek.

Amennyiben van ilyen lehetőség, az hogyan oldható meg?


2020. jan. 4. 12:02
 1/4 Szirty ***** válasza:

Pont abban a leírásban hogyan lehet beállítani amit linkeltél.

Mi a probléma?


"Az én esetemben azonban fontos, hogy eltérő SSID-je legyen a routernek."


Mitől térjen el az SSID?

SSID-je csak a "B" routernek lesz, a kliens router amivel a "B"-re csatlakozol nem fog SSID-t sugározni (nem lesz neki SSID-je, mivel kliens).

2020. jan. 5. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Olyan megoldás nincsen, hogy külön ssid-ja legyen? Próbálkoztam virtuális interfészként külön AP-t is állítani neki, de sajnos úgy sem ment. Tehát nem volt erősebb a jel. Megnéztem az IP-t egy csatlakozott eszközzel és ugyanúgy gyengejel, illetve az alapértelmezett átjáró is az alap (WAN-hoz csatlakozott) routeré volt.

Igyekeztem a leírás alapján csinálni, de úgy sem engedett csatlakozni. Akkor sem, ha dinamikusan adtam neki IP-t a B router szerint.

2020. jan. 5. 21:49
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha jelet akarsz erősíteni vagy vezetékezz vagy vásárolj 220as hálózati átalakítót és így zavard hátra a 2. rutert...

Így lehet az első ruternek is 2 külön ssid-ja és a hátsónak is... (2.4/5)

no meg hátúl is lesz k. erős jeled ;)

2020. jan. 10. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Szirty ***** válasza:

"Igyekeztem a leírás alapján csinálni, de úgy sem engedett csatlakozni. Akkor sem, ha dinamikusan adtam neki IP-t a B router szerint."


A WiFi csatlakozásnak nincsen köze a dinamikus vagy fix IP-hez. Ez csak a létrejött WiFi kapcsolat után számít.

2020. jan. 11. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!