Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Tv okositás, hogyan? Anycast,...

Tv okositás, hogyan? Anycast, chromcast tel kapcsolatban a véleményetekre lenne szükségem

Figyelt kérdés

Nem smart tv t szeretnék okositani .

Nem tudom h bármilyen mobilról lehet ezeket vezérelni?2-3 éves telokra gondolok.samsung j3 ,xiaomi r5+, Nokia 2

Azt olvastam hogy csak olyan mobillal működik ami képes tükrözni magát.

A wifi direkt nem ebben segit?

Köszönöm a segítséget előre is.



2020. jan. 6. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Jobb szerintem a tv-box, mint a sima chromecast, boxban van ami chromecast-os is alapba,de pluszba eleve van rajta egy csomó app is. Egyszerűbb, kényelmesebb és pl: nekem a netflix nem indul a telómon valamiért.

Viszont mivel chromecast-os a box, így tudok rá küldeni tartalmakat.. telóról , pc-ről akármi..


A tükrözési részt nem tudom,de játékra kéne , vagy miért?

2020. jan. 6. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A wifi-directről még annyit,az igazából két eszközt párosít össze wifi-vel, de kb a bluetoothoz hasonlóan és célból. Nincs szükség más eszközre rá. pl: wifi direkt nyomtató simán tud bárki nyomtatni rá,aki tudja a kódját, nem kell a router jelszavad megadni stb..
2020. jan. 6. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem játékra kell, csak attól tartok hogy nem alkalmas a telefonom rá.Ugyanis több helyen azt írták hogy nem minden okostelefon tud megjeleníteni a tv-n.

Köszönöm a válaszod látom boxot érdemesebb vásárolni.

Mivel telefonról szeretnénk megosztani a tv-n már csak az a kérdés hogy bármilyen mai okostelefon alkalmas erre?

2020. jan. 6. 13:57
 4/11 Derwer ***** válasza:

1; ChromeCast képest a közvetített elemet átvenni a mobilodról és aztán már a chromecaston fut. (Yourtube, HBOGO, stb) Tehát el is mehetsz otthonról.

Chrome böngészővel a PC-dről is tudsz kitükrözni a monitorod tartalmát.

Mindezt a te WIFIden keresztül.


2; MireCast: Ez egy külső kijelző lesz PCn és mobiltelefonon is. Lehet képernyő másolás vagy kiterjesztett asztal is. Ez független a wifi hálózatodtól, pont-pont 5ghzes linket csinál. Nem képes átvenni lejátszást, ő tényleg csak megjelenít.


Nekem van minkdettő, Mirecast volt a TVben, regeteg gond volt de mióta vettem egy microsoftos doungelt, már az is stabil de épp egy hete csomagoltam el, nem használtuk.

A ChromeCast alapból stabil és nekünk igazából nagyon bejött: Mobilról HBOGOt és VLCt adok át így a Chrmecastnak és a mobilon ksokkal kényelmeseb irányítani az egészet.

Szüleimnél meg van vagy 5 TV és kéynelmes, hogy mikor hol vagy csak rádobod a tartalmat a TVre, aztán mehetsz is máshova, utána el van magában.


Persze a fentiekkel nem akarlak lebeszélni bármilyen egyéb megoldásról, de ezekkel van tapasztalatom.

2020. jan. 6. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Derwer ***** válasza:

És a konkrét kérdésre válaszolva: Chromecast, mivel google termék - ahogy az android is - és sima WIFIre rakja rá magát, nem várható kompatibilitási probléma.


Mirecastnál HW limitáció felléphet régi telefonokkal (pl nincs 5ghzes antenna), bár nem mondom, hogy gyakran.

2020. jan. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a segítséget.

Akkor ha jól értem nem kell a telefonnak tukrozest meg ilyesmit tudni , mivel a wifi halozaton keresztül kommunikál a tv vel?!

2020. jan. 6. 14:25
 7/11 Derwer ***** válasza:

Nem, kell az android rendszer maga támogatja a Chromecastot.

Hogy melyik verziótól azt nem tudom, de android6 tuti, azzal használom.

2020. jan. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Veszel egy Raspberry Pi-t, teszel rá egy Kodi-t és fogsz egy bluetooth-os billencs/egér kombót a vezérléshez.
2020. jan. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Androidos TV okosító Kínából 30$, bedugod elindítod megy kész.
2020. jan. 6. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Gabesz4 válasza:
Hali. Nekem is lenne egy kérdésem ezzel a chrome any casttal kapcsolatban... Ha youtubet nezek ezen keresztűl, vagy a fiam jatszik olyan játékot, amihet adat kapcsolat szükseges, akkor azt mobil netről hasznalja a telefon, vagy minden wifiről megy? Tud valaki segiteni ebben a kerdeseben? Köszönöm előre is :)
2021. dec. 2. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!