Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mi az a "Wifi hálózati adapter"?!

Mi az a "Wifi hálózati adapter"?!

Figyelt kérdés

Érdekes jelenséget tapasztalok pár hete. Az elérhető legerősebb Wifink van otthon, de az egyik laptopom nem hajlandó csatlakozni hozzá. Látja az ominózus Wifi csatornát, de mikor ráklikkelek a "Csatlakozás" feliratra, pár másodperc után jön a hibaüzenet, hogy a "hálózati adapter nem található". De az amúgy mi?!


Az érdekesség az, hogy a Windows hibaelhárítója néha - nagyon ritkán - küld olyan értesítéseket az ilyen hibakereséses kínlódás végén, hogy megtalálta a hálózati adaptert és kijavította. Internet azonban továbbra sincs.


A legnagyobb eredmény eddig egy felkiáltójel a Wifi ikon jobb felső sarkában.


Mi lehet a megoldás erre?!



2020. jan. 9. 09:13
 1/10 anonim ***** válasza:

Egy erősebb router vagy wifi jelerősítő/ismétlő.


Hogy mire gondolt a költő azt nem tudom. Keress rá arra, hogy hálózati adapter. Sok ketyere van. Nem vagyok ott nem tudom mire írhatja.

2020. jan. 9. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Jel erősítőre nincs szükség, mert volt net eddig azon a laptopomon. Sőt, a lakásban minden más készüléken hasít a net, de ezen az egy laptopon, állandóan ez a hibaüzenet érkezik.


Azért érdekel, hogy mi lehet az, amit néha megtalál a Windows és kijavít és néha viszont nem. 100-szor nem, 1-szer igen.

2020. jan. 9. 09:54
 3/10 anonim ***** válasza:
Ha leülsz a router mellé és úgy sincs semmi akkor lehet egy wifi antenna kellene a laptopnak.
2020. jan. 9. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Na, akkor még egyszer: Van internet, kifejezetten erős a jel, egyetlen ajtó választ el minket, s fel is megy a csatornára, de Internet nincs mert a "hálózati adaptert" hiányolja.
2020. jan. 9. 10:00
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáltad a hibaelhárítást lefuttatni?
2020. jan. 9. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Nem. Nem próbáltam.

Eddig csak kétszer ( ! ) írtam róla, hogy a Windows hibaelhárítója milyen üzeneteket küld...

2020. jan. 9. 10:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Hálózati adapter ilyen esetben a géped wifi antennája. Vegyél egy usb sticket, és jó lesz.
2020. jan. 9. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nem értem a jelenséget.


Most behoztam a munkahelyemre, hogy kipróbáljam más hálózaton és itt tökéletesen működik. Semmi hibaüzenet, azonnal felcsatlakozott és villámgyors.


Tehát, más hálózatokra gond nélkül felmegy.

Az otthonira viszont nem tud mert hiányolja a "hálózati adapter"-t.


Nem értem...

2020. jan. 9. 10:31
 9/10 Szirty ***** válasza:

"Mi az a "Wifi hálózati adapter"?"


A WiFi hálózati adapter a berendezésbe épített olyan hardver , vagy virtuális szoftver eszköz ami lehetővé teszi a WiFi szabványok szerint a vezeték nélküli hálózati kapcsolatok létrehozását és az adatok forgalmazását.

2020. jan. 9. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálam is ez volt, az egyik lakásban gond nélkül működött a wifi, a másikban meg sehogy. A jelerősség kiváló, csak épp nem jött be a net, ami két nappal előtte a másik helyen működött. A megoldás egy wifi-stick lett. Máig nem értem, mi lehetett a probléma.
2020. jan. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!