Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Router müködése modem nélkül?

Router müködése modem nélkül?

Figyelt kérdés

Eddig neten csak olyan videót láttam ahol mindenki modemmel használja a routert.

Nekem egy POE tápom van és arra van rácsatlakoztatva a wan kábel (másik vége a routerhez) és a POE tápra van még rácsatlakoztatva a egy hosszú netkábel ami felvezet a padlásra ahol gondolom a tetőn lévő antenához.


A szolgáltató nekünk még így csinálta meg régebben. És ha a mostani routert kicserélem egy jobb amit neten megrendelek akkor az is fog majd müködni ezzel a módszerrel?


Nem nagyon értek a router/modem-ekhez



2020. jan. 11. 12:14
 1/5 anonim ***** válasza:
Valószínűleg PPPoE hitelesítéssel kommunikálsz. Ezekre az adatokra szükséged lesz amikor az új routert konfigurálod.
2020. jan. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Dehogy kell PPPOE, sima Wi-fi kapcsolat lesz az. Nekünk is ilyen van vidéken.
2020. jan. 11. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Nekem Dinamikusan van most.

Akkor ha veszek egy új routert akkor biztos hogy müködni fog POE táppal mint a mostani? (TP-Link wr841n a mostani és az új pedig TP-Link Archer C7 lenne)

2020. jan. 11. 17:40
 4/5 P.O.C. ***** válasza:

A PoE egy tápfeladó egység az Access Point számára ami a padláson van.


Nos mindkét előttem hozzászólónak igaza lehet, ugyanis a szolgáltatója válogatja, ki melyiket preferálja. Van ami Dynamic IP és van PPPoE. Mikor én voltam ilyen mikrós szolgáltatónál az utóbbi volt.


Ha biztosra akarsz menni, nézd meg a jelenlegi routered beállításait.

De egyébként le van írva a szolgáltatód honlapján is.


Azt biztosra veheted, hogy működni fog az új routereddel, bármilyen routerrel össze lehet hozni, mert ezt a két protokollt mindegyik támogatja.

2020. jan. 11. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Most nekem Dynamic IP van.

Köszönöm a válaszokat!

2020. jan. 11. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!