Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Bizonyos weboldalakon a...

Bizonyos weboldalakon a képeket nem jeleníti meg a gépem. Egyre többször futok bele ilyesmibe. Hol keressem a hibát?

Figyelt kérdés

Chrome (régi verzió), de más böngészővel megkísérelve is ugyanez a helyzet. Hibaüzenetet nem ír ki, csak a képek helyén a nagy semmi látható.

Töröltem az előzményeket, a cookie-kat, a gyorsítótárat.

Java script engedélyezve.

Mi lehet a probléma?


2020. jan. 19. 21:08
 1/7 A kérdező kommentje:

Pl. itt, ahol képeknek kéne lenni, üres fehér mezők láthatóak:

[link]

2020. jan. 19. 21:10
 2/7 CspCsj ***** válasza:

1.

Talán csak az internetbeállítások állítódtak el.


Windows 10 esetén:

Start menü > egyből írd: internetbeállítások > feljebb a találatoknál indítsd > Speciális fül > görgess le a vége felé, és a Multimédia beállításoknál ellenőrizd:

- Helyőrzők megjelenítésénél NE legyen pipa

- Képek megjelenítésénél legyen pipa


Vagy indítsd el az Internet Explorer-t > jobb felső sarokban fogaskerék > Internetbeállítások > Speciális fül > hasonlóan a fentiekhez...


Pár kép segítségnek: (bocs, ha nem jelennek meg, - talán lementve megnyithatók)

[link]

[link]

[link]


2.

Esetleg próbálj fertőzéseltávolítót futtatni, pl.:

[link]

[link] adwcleaner/


3.

Egyébként mennyire régi Chrome-ot használsz? (miért régit?)

Melyik másikkal próbáltad még? IE11?

2020. jan. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Sajnos, még Xp van a gépemen, ezért az utolsó még támogatott Chrome-ot tudom csak használni. Alternatív böngészőnek van fenn Pale Moon, mert azokat az oldalakat, amit a Chrome már nem nyit meg, azzal sikerülni szokott. A képeket viszont azzal sem látom (mármint csak egyes honlapokon), úgyhogy az biztos, hogy nem a Chrome beállításaiban van a hiba. Explorer már rég nem működik a gépen. Maga a laptop is már 12 éves.

(Tudom, már rég váltanom kellet volna op. rendszert, de jó ideje padlón vagyok anyagilag, annak is örülök, hogy egyáltalán van netem, mert sajnos, sokszor még az sem volt...)

Amiket linkeltél képeket, azok látszanak, köszönöm, próbálkozok a tippjeiddel!

2020. jan. 21. 14:29
 4/7 CspCsj ***** válasza:

Ha főleg internetezel a gépen, akkor egy Linux rendszert próbálnék.

Pl. Linux Mint, vagy Ubuntu telepítés nélkül is működik, - bekapcsoláskor pendrive-ról/DVD-ről indítva (boot) a laptopot. (persze ilyenkor lassabban áll fel a rendszer, és a programok indítása is tovább tart, mint merevlemezről)

Ha pár hét alatt megtetszik és egyéb probléma sem jön elő, akkor akár a Windows mellé is telepítheted külön partícióra.

Telepítő letöltése, és leírások az induláshoz:

[link]

[link]

2020. jan. 21. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Gyakorlatilag csak internetezek a gépen. Másra nem is nagyon használható már, gyenge. Pl. filmeket nézni sem tudok, mert szaggat, és ha mégis elindítok egyet, nem tudom megállítani, tekerni, mert onnantól megáll és kész. Játékra nincs szükségem, sosem használtam ilyesmit. Sajnos, nem sokat értek a számítástechnikához, már az is csoda, hogy 12 éve sikerül valahogy életben tartanom ezt a gépet..:) (egyszer látott csak szerelőt).

Köszönöm a segítséget, próbálkozom az ötletekkel!

2020. jan. 21. 22:30
 6/7 CspCsj ***** válasza:

Esetleg írd meg a laptop pár adatát, hogy elképzelhessem a sebességét.

1. Az alján lévő matricáról a modellszámot.

2. Illetve a Win+Pause billentyűkombinációra megjelenő ablak aljáról a processzor és memória adatokat.

[link]

[link]

(a képen: Core2 Quad Q9300 a processzor és 1 GB a memória)

2020. jan. 22. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A gép típusa: Acer EM 520


Intel CPU 500 Core 2 Duo processzor, 64 bit, 2 GB memória

CPU:

Intel Celeron M, Code Name: Merom, Package Socket P (478)

Technology 65nm

Specification Genuine Intel CPU 575 @ 2.00GHz


RAM:

DDR2

Size 2048 MBytes, Channels # Dual, DRAM Frequency 332.5 MHz

2020. jan. 22. 01:10

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!