Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A munkahelyen windowsos...

A munkahelyen windowsos beépitett adminisztrációs funkciókkal fel tudják venni hogy mi történik a képernyőmön?

Figyelt kérdés

Szóval egy olyan cégnél dolgozom, ahol elég beteges a megfigyelés, kamerák vannak az irodában, és nyilván a munkavállaló napi számítógépes aktivitását is figyeli valaki, mivel általában 1-2 órás reakcióidővel minden mozdulatomról és kattintásomról tudnak.


Az egyik irodában nincsen feltéve kamera, de amikor kirúgták az ott dolgozó embert, akkor a fönök elkezdte mesélni, hogy a csávóka hány forintot vert el tippmixen meg hogy mennyi pénz volt a bankszámláján.


Ezeket a hálózati forgalomból nem igazán tudhatja meg, mivel titkosított a forgalom. Még ha le is lopja a titkosító kulcsokat a megfigyelt gépről, akkor is reprodukálni kell a megjelenő weboldalakat vagy az információt kibányászni a hálózati csomagokból.


Tehát leginkább szerintem éjjel nappal rögzítik a képernyős aktivitás.


És persze keylogger is van meg minden.


Azt kell tudni erről a cégről, hogy nyugati anyavállalatnál telepitik fel a gépeket, és ott nem igazán megy a megfigyelés ilyen pitiáner módja, mivel ott jobban tisztelik a munkavállalókat.


Szóval azt kétlem, hogy a kinti IT telepitgette külön kérésre a megfigyelő programokat.


Én a saját gépemet már totál feltúrtam egész a driverek aktivitásának megfigyeléséig, hogy hátha ott feltűnik valami kereskedelmi forgalomban kapható kémprogram.


Gondolom nem a legdrágábbat vennék meg, ezért nem a legjobban elrejtettet sem.


Úgyhogy leginkább azt gondolom, hogy a windows adminisztrációs képességei mentén történik a megfigyelés.


Lehet esetleg látni egy kliensen hogy az adminisztrátor rá van kapcsolódva a gépre és figyelni hogy mit csinálok?


Természetesen GDPR megfelelőség nincs a cégnél, a GDPR tájékoztatók kezdeményei pihennek csak a megfelelő hálózati mappákban, ezt valahogy nem tartják fontosnak.


2020. jan. 22. 21:59
 1/4 anonim ***** válasza:

"Tehát leginkább szerintem éjjel nappal rögzítik a képernyős aktivitás."


Az elég húzós adatmennyiséggel járna. Nem hinném hogy ilyen módszerrel történik a megfigyelés.

Egyik ismerősöméknél, vagyis a munkahelyén (mint utólag kiderült) a látható kamerákon kívül voltak még rejtett kamerák is telepítve.

A nagy főnök meg otthonról unalmában nézegette az alkalmazottakat.

Mikor kiderült hogy rejtett kamerák is vannak, instant lelépett az alkalmazottak 90%-a :D

2020. jan. 22. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

nyilvan az ejjel nappali kepernyorogzitest lehet nagyon okos szoftverrel is csinálni ami csak nehany screenshotot csinal a fontos mozzanatokrol


a kliens gepek meg elbirjak a szamitasi kapacitast ami a felvetelek kielemzesehez kellenek


egyebkent a kamerarendszer allitolag vagyonvedelmi okokból van felszereleve de egy csomo kamera azota elromlott es gondolom a felvevoben is mennek tonkre a merevlemezek az evek alatt


szóval vagyonvedelem celta egxre inkabb nem hatekony a rendszer de az alkalmazottak nezegetesere igen...


es nem is az a felhaborito h "néha ránéz az emberre" hanem az a hihetetetlen reakcioido amivel reagalnak


ma pl valami fontos ertekezlet volt es a vezetoseg delutan kettoig benn ult a targyaloban


en nem nagyon csinaltam semmit egesz nap


fel 4kor odajon a fonok total celiranyosan h en nem dolgozom


nyilván tettettem valami munkat ami kivulallonak valódi munkanak tunik de ugy latszik valaki nagyon kepbe van


egyebkent nek sajnalom azt sem ha akar ket hetig nem csinalok semmit mert amikor viszont igen, az annyira ertekes a cegnek h boven fedezi az uresjaratot is.


Kollegak egyebkent mondtak h talaltak mar bekapcsolt diktafont fiokban meg ilyenek


vicces h diktafonos lehallgatas van meg cyber megfigyeles egyszerre


azert ez a diktafonos tema eleg primitiv


es az is erdekes h ezek utan nem alltak fel azok akiket lehallgattak


en nem vagyok beszelgetos igy nem sokra jutnak lehallgatassal nalam

2020. jan. 22. 22:49
 3/4 anonim ***** válasza:
Mi a kérdésed valójában?
2020. jan. 23. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, lehetséges, bár nagyon nagy tárhely kellene hozzá, ezért inkább screenshotokat szoktak csinálni bizonyos időközönként.
2020. jan. 23. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!