Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Melyik böngészőt használjam?

Melyik böngészőt használjam?

Figyelt kérdés
A Chrome és az újfajta Microsoft Edge böngésző közt és esetlegesen a Firefox köz vacillálok. Most a Chrome az alapértelmezett böngészőm szerintetek váltsak vagy ne?

2020. jan. 25. 14:17
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Na nehogy már egy ízlésbeli dolgot is mi döntsünk el helyetted. Ennyi önállóság nincs benned ?

Arról már nem beszélve, hogy semmilyen szempontot nem jelöltél meg, ami szerint döntenünk kéne.

2020. jan. 25. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Tudom,hogy ez egy ízlésbeli kérdés. Én csak véleményeket várok,hogy kinek melyik tetszik jobban. Rosszul fogalmaztam meg a kérdésem.
2020. jan. 25. 14:36
 3/9 anonim ***** válasza:
83%

Nekem Firefox mert ezt érzem a leggyorsabbnak, ehhez elég sok kiegészítő van és viszonylag személyre szabható.

Annak ellenére egy Chrome sem feltétlen rosszabb, bár egy Edge már elmaradhat pl. kiegészítők számában és kényelemben is.(bár a Chrome is elég fapados)

2020. jan. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Végül is a Firefox is megér egy próbát!
2020. jan. 25. 15:06
 5/9 anonim ***** válasza:
82%
Most a Chrome kevesebb memóriát használ mint a Firefox.
2020. jan. 25. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

A Chrome szélesebb körben támogatott, ami apróságokban mutatkozik meg. Ilyen pl.: multimédiás gombokkal tudod vezérelni a Chromium-alapú böngészőkben (értelemszerűen Chrome-ban is így) a Youtube-ot, ami hasznos, ha ingame vagy és YT-ról hallgatsz zenét. Erre Firefox-ban nem vagy képes, nem támogatja ezt a böngésző. Chrome-ban (ez esetben kifejezetten csak Chrome-ban) tudsz csoportos Facebook hívásba csatlakozni vagy azt kezdeményezni, a többi böngészőben nem. Telefonon fluidabb a Chrome, mint a Firefox, tehát pl. a videók előnézetei rendesen egy videórészletként jelennek meg, míg Firefox-nál némelyik oldalnál csak képek villannak be a videóból előnézet gyanánt. A fluidság úgy is megmutatkozik, hogy maga az oldalak görgetése és megjelenése is gyorsabb, szebb, animáltabb. A Firefox telón néha mintha megizzadna egy-egy oldalnál és totál szaggatott a görgetés, ugyanez Chrome-ban soha nem jellemző (S9-emen gondolom nem a hardver a ludas ugyebár). A Firefox-ban pl. alapértelmezett beállítások mellett nem biztos, hogy minden oldal teljeskörűen képes működni, mert a Firefox alapból is csomó nyomkövetést blokkoló, privát szférát mentő funkciót használ, viszont bizonyos dolgok blokkolása egyes oldalak funkcionalitásának rovására megy. Pl. árukereső néha nálam csak tölt tölt és tölt, nem tudok a keresőbe beírni semmit. Ilyenkor jön elő az Edge vagy a Chrome.

YT-on háttérben való zenehallgatáshoz is Chrome-ot használok, bár erre a Chromium-alapokra áttért Edge is képes már.

Összességében a Chromium-alapú böngészők jobbak valamivel, de én Firefox-párti vagyok.

2020. jan. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha többnyire google-t használsz ill. a telód is androidos és ha normális szinkronizálást akarsz ill. jelszókezelést asztali gépeden és telón is nyílván Chromeot..

+ Számolj azzal is, hogy gépcsere vagy telócsere jőhet vagy épp az oprendszert újra kell rakd.. nem könnyebb csak simán bejelentkezni a Chromeba egy gmail címmel mind telón mind pécén? És ott folytatod ahol abbahagytad.. nem kell vakarózz, hogy egyes belépéseidnek mi is volt a jelszava?...

A gyorsaságot meg hagyjuk... rohadtúl senki nem érzi meg azt a pár ezredmásodpercet.. a weboldalak betöltése/sebessége meg marhára nem a böngészőtől függ!

2020. jan. 25. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2020. jan. 25. 19:14
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Nem is a betöltési sebességről beszéltem, hanem az oldalak kezeléséről. Egyértelmű, hogy chromium-alapú böngészőket jobban szereti a weboldalak nagyja, ennek látható jelei is vannak.

A szinkronizálásról meg annyit, hogy létezik Firefox account is ami ugyanerre képes, ugyanúgy beszinkronizálja a böngésződet és ugyanúgy tudsz lapokat küldözgetni az eszközök között.

2020. jan. 25. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!