Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A facebook marketplace megbízh...

A facebook marketplace megbízhatóságát illetően milyen pozitív és negatív pontokat lehet felsorolni?

Figyelt kérdés

Ha pl. baj lenne eladó vagy vevőként és ott a jelentem az oldalnak, hogy XY rosszalkodik mit csinálnak vele?

Gondolom semmit, csak elküldöd a levegőbe a panaszt, hogy "jaj megkárosítottak."



2020. jan. 25. 17:43
 1/2 anonim ***** válasza:

A Marketplace-en a személyes átvételt preferálják az emberek, eleve a környékükön keresgélnek. Személyes átvételnél meg nem lehet gond. Az eladó akkor adja oda az árut, ha a vevő kifizette és ki is lehet próbálni,stb.

Én eladóként vagyok jelen, a tapasztalatom az, hogy rányomnak a vevők az előre megírt sablon kérdésekre, ha válaszolsz, akkor vagy soha többé nem ír, vagy kiderül, véletlenül nyomott rá, vagy nem nézte, hogy 300 km-re laksz tőle. Ha ettől tovább megy a dolog és továbbra is érdekli a termék és közel lakik, megírom, hogy hol tudja átvenni, gyakorlatilag bármikor. Úgy 3-ból 2x soha többé nem hallok róla. Ha postai úton kéri, megijed a postaköltségtől(amit nem én találok ki)és soha többé nem ír, vagy megijed a postaköltségtől és attól,hogy elküldöm-e, ha kifizeti, így bepróbálkozik az utánvéttel, ami másfélszer olyan drága, mint az egyébként is drága posta. Én természetesen nemet mondok arra, hogy adott esetben egy 1000 Ft-os terméket feladjak neki 1500 Ft-ért, mivel ha nem veszi át ugyebár akkor már 2500 Ft-ért, akkor buktam 1500 Ft-ot.

Ettől függetlenül vannak eladásaim előreutalással is, személyesen is, általában aki a vaterán "szocializálódott",azokkal nem szokott gond lenni és pikk-pakk lezajlik az adás-vétel. Ja ha esetleg trágár, vagy zaklató a másik fél, azonnal le lehet tiltani, ez jó, sajnos már kellett használnom.

Vevőként nem tudok nyilatkozni, de az a sejtésem, hogy a facebook az égvilágon nem csinál semmit, ha az eladó átver akármilyen módon.

Mindenesetre gyanús, ha az illető profilkép nélküli, vagy kamu névvel van fönt, vagy nem hajlandó személyes átvételre, vagy van neki egy tucat eladó "ájfonja", persze szigorúan netes fotóval.

A marketplace-nek szerintem csak robotjai vannak mellesleg. Olyan béna szűrőjük van, hogy bizonyos szavakkal nem engedi feltenni a hirdetést, ami garantáltan eredeti termék, holott egy csomó márkásnak mondott cucc van fent, amiről messziről lerí, hogy hamis.

2020. febr. 2. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Jelentem javult a rendszer. Eddig ha visszadobott egy hirdetést, hogy nem felel meg a szabályzatuknak, hiába küldtem be újra vizsgálatra, szó nélkül visszadobták. Pár hete már élő ember nézegetheti a hirdetéseket, mert gond nélkül felengedik, amit elsőre visszadobnak (persze ha tényleg nem tiltott termék).
2020. febr. 10. 04:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!