Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A youtuberek szerintetek...

A youtuberek szerintetek megtartják a feltöltött videóikat, vagy egy idő után mindig törlik a nyersanyagot?

Figyelt kérdés

Én is elkezdtem már egy ideje a youtube-al foglalkozni, és megtartottam a kreált videóimat. Viszont vannak olyanok, amik nagy helyet foglalnak, és nem tudom, hogy nyugodtan letörölhetném-e őket.

Mi a véleményetek?



2020. jan. 25. 23:56
 1/5 anonim válasza:
Általában megszokták, mert ha esetleg letiltja valaki akkor legyen egy másolat,
2020. jan. 26. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Aki komolyan csinálja, az megtartja. Aki csak marhaságokról vlogol, az valószínűleg feltöltés után törli.
2020. jan. 26. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyik ismerősöm aki youtuber hobbi szinten, ő csak a kész anyagot tartja meg illetve néhány kivágott részt amit nem tenne fel, de úgy magának megtart ha olyasmi van benne ami később a hasznára válhat például. Ő a teljesen nyers anyagot soha sem tartja meg miután 100% osan elkészült a kész tartalom, felment a youtubera, és amint eltelik fél év törli a nyers videót. Egyrészt annyi tárhelye nincsen, így is 3 TB tárhelye van csak a PC-jében ezenkívül 2x500GB külső HDD-je, és ezek mind tömve vannak. A PC-jében SSD is van amin csak az op. rendszere meg néhány fontos programja fut, meg van neki egy másik PC-je amin csak a teljesen magán adatai vannak, képek, videók, hivatalos dokumentumok, meg úgy azt használja átlag gépnek netezésre ilyesmikre, abba is jó 500 GB tárhelye van plusz egy 120 GB-s SSD ha jól emlékszem és azon sincsen sokszor elég helye. Ő mondta is ha minden videóját megtartaná a nyers anyagot is akkor még 10 TB tárhely sem lenne neki elegendő. Sok olyan videója van amik nem youtubera mennek illetve azokból csak egy minimális részlet mondjuk városnézésről amiből kimaradnak a baráti beszélgetések, és egyéb ottani dolgok csak a városkép van benne esetleg az megy fel youtubera nála, de azokból sem tesz fel mindet. Na meg persze ő motorral is rengeteget megy a kamera mindig üzemel rajta, ahogyan az autójában is. Az ottani felvételeknek csak egy nagyon minimális részét őrzi meg ami szintén nem youtube tartalom nála.

Ő róla tudom hogy csak a nagyon nagyon számára értékes felvételeket tartja meg, illetve a youtube-ra szánt videói közül csak a teljesen kész anyag van meg, egyedül a zenei aláfestés ami kiszokott nála maradni a gépén lévő videók közül de ha nem tiltják nála fél éven belül akkor törli azt a változatot mert feleslegesnek érzi megtartani. Neki a nagyon régi több évvel ezelőtti videói is megvannak teljesen készen de vannak köztük olyanok amik már nincsenek meg, ezek is inkább a gameplay videók amiket ő többnyire nem tart meg külön mert azt érzi a legfeleslegesebbnek ha törlődik a youtube csatornájáról akkor így járt, de nem görcsöl rajta, mert azokat nézik a legkevésbé nála, meg ő azt sosem viszi túlzásba, csak játszik semmi komment semmi nincs.

2020. jan. 26. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Rendben. Köszönöm a válaszokat! :)
2020. jan. 26. 19:27
 5/5 anonim ***** válasza:

egyénenként eltér, hogy ki mit és hogyan tart meg. attól is függhet, hogy mennyire veszi komolyan, vagy mennyire vannak későbbi tervei vele. meg főleg, hogy mivel hogyan szívott már korábban, ami ellen be akarja magát védeni. a legtöbb ember nem gondolja át a műveleteit, amíg nem esik pofára vele, hogy rosszul csinált valamit. jobb esetben már az első hibájából tanul, de van aki a sokadikból sem.


a kész végterméket nem árt legalább egy példányban megtartani, hogy ha törli a YouTube, vagy később jön egy másik platform és oda átköltözik, vagy egy másik csatornát csinál, vagy törlik a mostanit, netán csak kell valamihez egy bevágás, akkor meglegyen. szerintem pl. érdemes ezeket zene és feliratok nélkül (is) eltenni, ha esetleg elrontotta az ember a feliratokat, vagy másik programra vagy feliratozásra tér át, akkor minél könnyebben módosítható legyen. de itt is ízlések és pofonok.


egy beszélő fejes videót, amin csak ő beszél nem biztos, hogy érdemes megtartani nyersanyagként is, mert bármikor megismételhető, gyorsan újra fel lehet venni.

viszont ha valami ritka dolog van nálad, vagy ritka helyen jársz, ami nem könnyen megismételhető, akkor azokat érdemes lehet megtartani akár vágatlanul is, mert ki tudja, mikor jön még jól egy visszaemlékezéshez, vagy bármihez. meg az ilyen helyeken/tárgyakkal érdemes minél többet és többfélén felvenni, mert később hiányozhat, hogy "jajj, olyat miért nem vettem fel". vagy ha volt, csak letörölted, akkor meg "jajj, ezt miért nem tartottam meg"...


az archiválás sajnos helyigényes dolog. ráadásul, ha biztosra akarsz menni, akkor érdemes legalább két biztonsági mentést tartani a YouTube-on kívül, arra az esetre, ha az egyik meghibásodik, baj éri, akkor még mindig maradjon belőle egy másik, ami működőképes.

2020. jan. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!