Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Diginet 1000 irreálisan...

Diginet 1000 irreálisan lassú, mi lehet a probléma?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Diginet 1000 nettel a következő problémám van a bekötés óta: Ha közvetlenül a laptopba dugom az utp-t jó esetben 100/200 megabit a le feltöltés, ha routeren keresztül szintén kábelen keresztül akkor 300/300 megabit a plafon (speedtest és a digi saját sebességmérője szerint is) . A hardverek a következők: i3-3217u (1,8 ghz, 3 mb cache) cpu, 8 gb ram, ssd, gigabit lan kártya, tplink ac-1200 v2.0 router, Cat5e utp kábel (wan és lan is). Nekem még fttb-n van behúzva a net, nincs optikai jel átalakítóm. A digis natolásból kivetettem magam. Szerintem elvileg minden adott a nagyobb sebességhez, mégse megy... Drivert is frissítettem a hálókártyán. Nem koppra 1000 megabitet várok, de egy 700-900 megabit jó lenne... Tényleg szükséges az i7es proci, amit a digi ír követelménynek? Hol keressem a hibát?


Köszönöm a segítséget!



2020. jan. 27. 21:37
 1/9 anonim ***** válasza:
Igen, szükséges a gyors proci, ez sajna kevés. Egy i3-7gen már talán elég a kívánt 700 Mbithez, de ez semmiképp sem.
2020. jan. 27. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nekem ez a rendszer követelmény azért sántít, mert hogy routerrel 300 megabitre képes letöltés terén, router nélkül alig 100 megabitre... Illetve telefon wifin keresztül szenvedve felmegy 200 megabit-ig, amikor 5GHz-en 876 megabiten lenne képes. Oké, tudom hogy ez elméleti max, de a majd negyed annyi valós sebességet kevésnek tartom... Ha esetleg a digi oldalán lenne a gond, azt hogy lehetne kideríteni?
2020. jan. 27. 23:06
 3/9 anonim ***** válasza:
Router nélkül a gép építi fel a PPPoE kapcsolatot, ami jobban terheli. Ha van router akkor az építi fel, nem a gépet terheli hanem a routert, ezért gyorsabb.
2020. jan. 27. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A telefon meg kész csoda, hogy a 200-at eléri. Mérj egyszerre a telefonon és a gépen, ha nem fogják vissza egymást, akkor nem a diginél van a hiba. De ha igen, akkor is lehet a router gyenge láncszem.
2020. jan. 27. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Szia! Tapasztalatom az, hogy 300/300-nál nem biztos, hogy feljebb fog menni és panaszt sem igen tehetsz hiszen az a szerződésbe foglalt garantált sebesség. Az ethernet kábellel való csatlakozásnál érdemes megnézni, hogy milyen háló kártyás van, mivel ha nem Gbit-es (GE) akkor soha nem is lesz magasabb 100/100-nál.
2020. jan. 29. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
#5 Bocsi a kártyás magyarázatért félre olvastam a dolgot...
2020. jan. 29. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat, hogy napokig nem reagáltam... Tesztelés volt. Próbáltam jobb gépekkel csatlakozni, de nem sikerült nagyobb sebességet elérnem... Kihívtam a digit, bemérték, stabilan 700 megabit felett volt a letöltés, a feltöltés 300 felett...


Eddig win 10 education volt a gépemen, raktam rá egy win 10 pro-t, rögtön telepítés után routeren keresztül produkált egy 700/300-as le/feltöltést. Majd felpakoltam a drivereket (kvéve a lan drivert), meg azt a pár programot amit használok és 500/300 körül van a sebesség. Szerintem a win 10 verzió nem sokat számít, viszont az eset smart security nagyon ette a laptopot... Amikor fent volt visszaesett 200ra a letöltés, miután letöröltem szépen jött az 500-as érték


Köszönöm még egyszer a segítséget! :)

2020. jan. 31. 16:29
 8/9 anonim válasza:
Jó olvasni, hogy megoldódott! Akkor a Digi ezek alapján normálisabb, mint a többi szolgáltató? Nálam T-com meg az Invitelnél mindent megtettek, hogy ne kelljen segíteniük ha hasonló problémám volt. :D
2020. febr. 1. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát... Nem tudom hogy ha bemérésnél nem lett volna jó a sebesség, akkor hogy álltak volna hozzá... De este 10kor küldtem egy emailt a hibabejelentéssel, másnap már jöttek volna megnézni, csak nekem nem volt jó :)
2020. febr. 1. 16:35

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!