Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Minden weblap hibátlanul...

Minden weblap hibátlanul bejön azonnal - kivéve a Facebook. Mi lehet az oka?

Figyelt kérdés
"A webhely nem érhető el" hibaüzenet. Windows Defenderrel átvizsgálva, nem talált semmit.

2020. jan. 28. 13:57
 1/9 anonim ***** válasza:

Router beállítások? Tudod, router-ből gyerekjáték letiltani bármelyik domain címet, ha úgy tartja kedved.

Te kezeled a router beállításait, vagy sem? Mert ha előbbi, akkor egyszerűen csak nézz rá, bár az utóbbi valószínűbb, mert látszólag fogalmad sincs róla, hogy ez is előfordulhat, így arra tudok csak következni, hogy valaki/valakid (?) letiltott téged a Facebook-ról (legalábbis gépen).

2020. jan. 28. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A facebooknál is előfördulhat technikai hiba, ők sem robotok.
2020. jan. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es, akár igazad is lehetne, de!


Csak számítógépen nem jön be a Facebook, a telefonomon, wifin bejön (feltételezem, ugyanazon a routeren keresztül, mivel nincs mobilinternetem)- de hibásan. Pl. Messengernél eddig hangüzenet simán bejött, meghallgatható volt, ma az sem működött: csak kiírta, hogy xy hangüzenetet küldött, de hang semmi.

2020. jan. 28. 16:23
 4/9 A kérdező kommentje:

Másfél nap Facebooktalanság után egyszercsak tegnap délután se szó, se beszéd, visszajött a Face, anélkül, hogy bármit is tettünk volna - majd ma reggeltől ismét nincs :-(


Szerintetek lehet összefüggés a hiba és eme hír között?

[link]

2020. jan. 30. 11:35
 5/9 anonim ***** válasza:

Nem valószínű az összefüggés.

Már miért ne lehetne tiltólistán a domain cím? Itthon én is kifejezetten egy eszköz számára tiltok mindent, ami nem Youtube, szóval gyakorlatilag arról az eszközről csak a Youtube-ra tudsz csatlakozni. Ezt az eszköz MAC címét ismerve lehet megtenni, mivel a router nem hagyományos értelemben véve látja az eszközt és közli veled, hogy ez a PC, hanem csak MAC címet lát, ami egy adott eszköz hálózati adapterének azonosítója ha tömören akarok fogalmazni. Fontos, hogy a hálózati adapternek van MAC címe, nem az eszköznek, mivel egy eszközben több hálózati adapter is lehet ("hálókártya), így értelemszerűen több MAC cím is fog egy adott eszközhöz tartozni. Jellemzően egy eszköznek egy hálózati adaptere van.

Én még mindig erre gyanakodom, esetleg talán szoftveresen van tiltva valahogy a domain cím (böngésző bővítménnyel, külön programmal), de hogy tiltva van, az eléggé valószínű. Hisz maga a facebook.com cím aktív, tehát üzemel, így értelemszerűen nálad lesz valami.

2020. jan. 30. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

5-ös, köszi, hogy ennyi időt szánsz rám, mentek a zöld kezek.

A helyzet a következő: csak ketten a fiammal lakunk a lakásban, senki más nem férhet hozzá a géphez, tehát az, hogy valaki letiltott, nem opció: már csak azért sem, mert fél napra visszajött, csak úgy... tegnap ismét nem volt.

Igen ám, de mobilneten meg van Face (fiamnak van mobilnetje), Diginél is rákérdeztem, ők sem tudnak ilyen hibáról.

Mindezek azt támasztják alá, amit mondtál, hogy a routernél lesz a gond- annak a beállításáshoz viszont egyikünk sem ért: igen, jól gondoltad, nem mi kezeljük, hanem van egy számítógépes ismerősünk, Ő szokott segíteni :-)


Azon gondolkodtam még, hogy előfordulhat-e az, hogy valaki kívülről "megtámadta" a routerünket és "lenyúlta"/átirányította a face oldalunkat (mivel állandóan bejelentkezve vagyok, ez érzékenyen érintene) és így hozzáférése lett a dolgokhoz? Windows 7-em van, aminek megszűnt a támogatása és ha minden igaz, a hétvégén fog jönni a szám.gépes ismerősünk- ha ráér.

2020. jan. 31. 06:56
 7/9 A kérdező kommentje:

1-es, 5-ös, mégegyszer köszi, hogy ennyire "nyomattad" a router témát: egyszer csak eszembe jutott, hogy egyik hibakeresésnél azt mondták, húzzunk ki mindent a konnektorból, kb. 30 mp-et várni és utána vissza. (mivel ugye mi nem tudjuk beállítani a routert, így az újraindítás "nem játszik").

Nos, megcsináltam és lám!! megjött a Face is :D


Szóval tudtál segíteni és elhárult a hiba - nagyon köszi! :-) :-)

Írjál még valamit, hogy tudjak még egy zöldet nyomni :-)

2020. jan. 31. 11:57
 8/9 anonim ***** válasza:

#2-es kivéve mind én voltam, igazán nincs mit.

Gondolom alaphelyzetbe állhatott a router vagy valami ilyesmi, vár ebben is tudtam volna segíteni ha eljutunk addig.

2020. jan. 31. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi :-)
2020. febr. 1. 07:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!