Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Vettem egy használt Sony...

Vettem egy használt Sony laptop-ot, de sokszor elengedi a wi-fi csatlakozást, mi lehet a baj?

Figyelt kérdés
Egyrészt szerintem egy kicsit gyengébben veszi a jelet, és sok esetben teljesen elengedi a netet, felmegy maximumra a "pálcika", majd a böngésző ablaka is meghal. Erre ötlet esetleg van valakinek? A másik probléma, hogy nem tudom hol tárolták, de kissé rozsdás az USB, és a 4 USB portból csak 1 működik kicsit megmozgatom a bal oldalit és azonnal leoldja az egeret, majd az összes USB-ről lekapcsolja a feszültséget és nem működik, csak újraindítás alkalmával. Lehet-e esetleg kontaktspay-el ezt orvosolni, esetleg más a baj és az enyhe rozsda? Nem akarom ezt a laptopom is szétveri, de szétszed az ideg, amikor ezeket a hibákat produkálja..

2020. febr. 7. 07:37
 1/3 anonim ***** válasza:
A netet azért dobálja el, mert haldoklik a beépített wifi panel, vagy jobb esetben csak az antenna cstlakozó laza rajta. Ez az íbéj-ről pár száz ft-ért javítható. A rozsda arra utal, hogy ez egy lomizott laptop és sokat állt szabadban, párás helyen. Az usb probléma lehet akár kontakt hiba is(pl a forrasztások elengedtek az alaplapon), de lehet, hogy az alaplap is kezdi megadni magát. A leírtakból az az érzésem, hogy addig valahogy működőképessé tették, amíg eladják.
2020. febr. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi! Egyébként szuper a laptop, csak netezésre használom, és elég gyors is. A videokártya is szuper, google earth iszonyat gyors rajta. A wi-fi-ről még annyit, hogy otthon az asztalomon van a wi-fi, és ott sohasem dobja le a netet, és nem is fagy le a gép. Ez már pozitv, kizárható annak a lehetősége, hogy a wifi panel a hibás?
2020. febr. 7. 10:02
 3/3 A kérdező kommentje:
Ripityomra szedtem, kitakarítottam a rozsdát, és adtam neki kontaktsrpayt. Egyenlőre jónak tűnik. A wi-fi két kivezetésénél az egyik a, mintha egy kicsit lazább lenne, egyenlőre stabilan 3 pálca van... Remélem megúsztam ennyiből.
2020. febr. 7. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!