Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Youtube-on miért nem lehet...

Youtube-on miért nem lehet elmenteni a gyerekeknek készült tartalmakat?

Figyelt kérdés
Nem tudok rájönni, ötletem sincs, hogy ennek mi értelme lenet. Tudja valaki?
2020. febr. 9. 15:28
 1/5 A kérdező kommentje:
Mármint ilyen kedvencekbe menteni... Nem hagyja...
2020. febr. 9. 15:30
 2/5 anonim ***** válasza:
81%

Mármint a Youtube nem ad erre lehetőséget?


Feltételezem ez a COPPA-ügy miatt van:

* [link]

* [link]


Alternatívának ott a böngésző könyvjelzői:

* [link]

* [link]

2020. febr. 9. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%

Az az értelme, hogy régen tele volt az oldal és kézről-kézre jártak olyan válogatott lejátszási listák, ahol gyerekekről volt összegyűjtve bizonyos témában egy adag videó. Könnyen és gyorsan ki lehetett szolgálni egy bizonyos kör igényeit, hogy nem kellett vadászni az ilyen tartalomra, mert mindig volt valaki aki összeállított egy ilyen listát és megosztotta a többiekkel. A célját és tartalmát pedig sejtheted.

Az utóbbi időben rá is feküdtek a gyerekek védelmére, úgyhogy egyre szigorúbb szabályokat vezetnek be. Mondjuk azon én is ledöbbentem hogy mekkora hülyeség, mikor egy énekes klipjét nem lehetett lejátszási listához adni, mert gyerekbarátnak lett a videó kategorizálva - és ha gyerekbarát, akkor már van rajta egy halom korlátozás, köztük ez is.

2020. febr. 9. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igen, nem sd rá lehetőséget, ha el akarom menteni, akkor kiírja, hogy gyerekeknek készült tartalmat nem lehet. És kíváncsi lennék, hogy ennek mi értelme. A cikk alapján talán valami adatvédelmi dolog lehet? Nem értem :/
2020. febr. 9. 15:52
 5/5 A kérdező kommentje:
Hú, hát fura. Nem tudom, azzal mi baj lehetne, ha el lehetne menteni, de csak "privátként".
2020. febr. 9. 15:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!