Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » A Digi által bekötött optikai...

A Digi által bekötött optikai kábelt használhatja más szolgáltató?

Figyelt kérdés
Hali. Abban kérnék segítséget hogy az albérletben amiben lakok digi kábelnetes internet volt. Feketelistára rakták a lakást mert az előző lakók nem fizették az előfizetést. Jelenleg telekomos ADSL internetem van amivel csak a baj van, fél év alatt a letöltési sebességem konkrétan a felére csökkent. A Telekom nem tud ennél nagyobb internetet adni. Arra lennék kíváncsi hogy mivel ide már bevan húzva a digi által az optikai kábel, azt a Telekom nem tudja használni?

2020. febr. 11. 09:33
 1/3 anonim ***** válasza:

Nem, azt a telekom nem tudja használni.

A telekom valószínűleg azlrt nem tud optikai netet adni, mert arra felé nincs optikai gerinc hálózatuk.

2020. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

Nem a kábeltől függ. Egyes épületek leszerződnek egyes szolgáltatókkal, amiért kapnak valamennyit, hogy csak őket engedik be (sajnos én is laktam már ilyenben).


Tehát a saját szolgáltatódtól kell megtudnod, hogy az adott épületbe ők be vannak-e engedve és ha igen, akkor milyen szolgáltatásokkal, milyen formában (kábel, optika).

Az teljesen irreleváns, hogy előtted ki nem fizette a díjat. Neked albérleti szerződéssel kell igazolnod, hogy ott most te laksz és oda szeretnéd beköttetni és ezután a te neveden lesz a szolgáltatás és nem a lakáson, tehát ha hűségidős és elköltözöl, akkor ugyanazt a szerződést/szolgáltatást tudod tovább vinni (vagy ha ott nem tudnak szolgáltatni, akkor hűségidő alatt megszüntethető).


Tehát első körben átvertek a feketelistás hülyeséggel.


UPC esetében a honlapjukon van szolgáltatás kereső (azaz csak a címet kell beírni) és megadja, hogy milyen szolgáltatás (TV, net, tel) milyen sebességgel vagy formában (kábel, analóg, digitális, optikai) érhető el. Talán van ilyen a te szolgáltatódnál is.


De a már behúzott vezetékek (legyen az kábel, optikai) bármelyik szolgáltató által használhatóak, hiszen az a ház része, csupán a saját elosztódobozukba kell bekötniük.

2020. febr. 11. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Sajnos ahogy néztem nálam csak Telekom telefonvonalas illetve a digi üvegszálas érhető el. A digi szolgáltatás 2szer rendeltem meg. Nem kerestek, nem hívtak. Voltam már náluk személyesen elmentem és közölték hogy tartozás van az előző lakók részéről és ezért nem hajlandóak. A Telekom net s plusz internetre meg nekem nem elég. Ennél nagyobb nem érhető el a címen :(
2020. febr. 11. 09:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!