Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Akik reklamblokkolot hasznalto...

Akik reklamblokkolot hasznaltok, mit szolnak hogy egyre tobb magyar weboldal tiltja oket? Most pl. a port.hu keri hogy kapcsoljuk ki.

Figyelt kérdés
2020. febr. 13. 10:57
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A blokkoló marad bekapcsolva, akármit is kér az oldal. Ha nem hajlandó működni, akkor általában máshol keresem meg az infót, ami érdekel.
2020. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
36%
Ott kikapcsolom. De nekem legtöbb weboldalnál nem jelez. Meg ha ki is kapcsolom a legtöbbet (használok párat és nem csak reklám blokkolót), akkor van 1 mindíg amire nem jelzi a rendszer hogy használom, de a reklámokat meg sok minden mást szűr.
2020. febr. 13. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
86%
Kapásból zárok be olyan oldalakat, ha csak nem valami olyan fontos információ van rajta amit máshol nem találok meg.
2020. febr. 13. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Alapvetően teljesen érthető miért csinálják. A legtöbb weboldalnak csupán a megjelenő reklámokból van bevétele.

Persze a kérés módja nem mindegy. Én is használok hírdetés blokkolót. Az olyan oldalakon ahol izléses mennyiségben van reklám és kéri még ki is szoktam kapcsolni. De az olyan oldalak esetében ahol másképp nem lehet használni, lényegében rákényszerít hogy kapcsold ki, azokat az oldalakat szimplán nem látogatom többet, keresek alternatívát.

2020. febr. 13. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szerintem aki egy kicsit is képes a logikus gondolkodásra, az meg fogja érteni, hogy miért is szükséges a weboldalakon reklámok elhelyezése.

Egy weboldal fenntartása bizony némi erőforrást igényel. Egyrészt valahol működtetni kell a tárhelyet, ami vagy valamilyen ingyenes (és ezáltal reklámokkal teletűzdelt) szolgáltató, vagy az üzemeltető bérli a tárhelyet, vagy a szervert. Vagy esetleg saját szervert üzemeltet. Ez mind pénzbe kerül. Aztán magát a weboldalat is el kell készíteni. Az is pénzbe, vagy legalább időbe kerül. Még ha az üzemeltető maga meg is tudja csinálni, azért legyünk őszinték: nem sokan szeretnének éveken át folyamatosan úgy munkát beleölni valamibe, hogy az nem térül meg. Főleg, ha komolyabb dologról van szó.

Aztán sokszor a tartalom előállítása is időbe és/vagy pénzbe kerül. Egy komolyabb oldal esetén ez számottevő összeg is lehet. Mondjuk a port.hu-nál maradva: azt a temérdek, és folyamatosan frissülő információt valahonnan be kell szerezni, folyamatosan aktualizálni kell, ez messze több, mint amit egy ember pusztán hobbiból, jófejségből meg tudna tenni. De mivel maga a weboldal ingyenes, valahonnan mégis pénzt kell szerezni az üzemeltetésére.

Az egy másik kérdés, hogy sokan átesnek a paci túloldalára, és válogatás nélkül teletömik visszataszító, és zavaróan sok reklámmal az oldalaikat. Ezek láttán tényleg elgondolkozik az ember, hogy érdemes-e valamiféle blokkolót használni, vagy egyszerűen ignorálni az adott oldalt. Az lenne jó, ha a reklámozásnak is kialakulna a kultúrája, hiszen egy normálisan, és esztétikusan elhelyezett releváns reklám senkinek nem rossz.

2020. febr. 13. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Pont tegnap lepődtem meg a porton. Adblock marad. Port helyett van sok más oldal, ahol meg tudom nézni, amit akarok.
2020. febr. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:
Port-on javascript futtatásának tiltása, és pont. Nincs blokkoló csekkolás. De köze sem.
2020. márc. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!