Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Nincs internet a megosztott...

Nincs internet a megosztott wifi-n, miért?

Figyelt kérdés

Megosztottam laptopról a kábelen bejövő netet wifi-n (tehát mobilhotspot lett készítve) és a megjelenő wifi állapotánál jelzi is hogy van internet elérése amikor laptopon nézem, de ha telefonról kapcsolódok fel, akkor azt jelzi hogy nincs internet elérhetőség. Miért lehet ez?

Más kábeles hálózatoknál ugyan ezt csináltam, és működött minden rendesen, csak a kolis netnél nem megy valamiért.


2020. febr. 23. 21:55
 1/3 anonim ***** válasza:
Amikor hotspot-ot csinálsz az kreál neked egy másik alhálót, ha van egy tűzfal, ami csak az eredeti alhálót engedi ki, akkor az produkálhat ilyet.
2020. febr. 23. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
mármint ha jól értem, az a tűzfal az én gépemen lévő tűzfal lehet, ugye?
2020. febr. 26. 13:35
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem, a tűzfal a rendszergazda által üzemeltetett tűzfal, ami szűri a kolesz és a külső internet közötti kapcsolatot. Tegyük fel ott az van beállítva, hogy a 192.168.30.0 alhálón a HTTP, HTTPS, stb protokollokat engedje ki, meg van mondjuk egy 192.168.20.0 alháló a tanároknak, amin pedig nincs szűrés. A te laptopod a hotspot miatt lértehozta a 192.168.10.0 alhálót, amire nincs tűzfal szabály. Ha a tűzfal jól van konfigurálva, akkor a felvett alhálókat szabályoknak megfelelően kienged, minden mást tilt.

Amit tehetsz, hogy veszel egy olcsó routert, azt bekonfigurálod bridge módba, ha minden jól megy akkor azzal menni fog. Feltéve, hogy az a helyzet amit leírtam.

2020. febr. 26. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!