Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Mit csináljak ha a telefonon...

Mit csináljak ha a telefonon le van tiltva az otthoni wifi hálózat?

Figyelt kérdés
Telefonon bármilyen előzmény nélkül egyszer csak elment a wifi és amikor vissza próbálok csatlakozni azt írja hogy le van tiltva. Laptopon viszont ugyan úgy működik mint eddig. Alap dolgokat megpróbáltam (Router ki-be kapcsolás,elfelejtettem majd újra beírtam a wifi jelszót) De semmi változás. Mitől lehet ez és mit tudnék tenni ellene?

2020. febr. 10. 17:41
 1/1 Mr. V. ***** válasza:

A leírás nem egyértelmű, ezért nem volt még rá válasz.


"elment a wifi" - ez azt jelenti, hogy lecsatlakozott vagy elment sétálni?

"le van tiltva" - ezt MAC szűréssel routeren lehet elérni, de ilyesmit akkor sem ír ki, hanem csupán nem sikerül csatlakoznia és a "csatlakozás sikertelen" üzenetet dobja.


Javaslom használj fix IP-t, így a DHCP-s kiosztást/hibákat el tudod kerülni, mert az is lehet egy ok, és még a csatlakozás is gyorsabb.


De a mai világban akár vírus is okozhatja a dolgot, hiszen így törölted és újra megadtad a jelszót, azaz már tudott kémkedni. Ehhez Malwarebytes vagy Avira 1x-i futtatása javasolt.

2020. febr. 11. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!