Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Refundot kaptam eltűnt ebay-es...

Refundot kaptam eltűnt ebay-es küldemény miatt de később mégis megjött a küldemény ráadásul aláírós átvétellel-teendők?

Figyelt kérdés

AZ ebay-es refund kérelem vagy 1 hete lezárult. Nem jött meg az estimtaed shipping time időkeretében tehát eltűnt refundot kértem és kaptam.

Majd 1 hét és itt a csomag. Ráadásul internatinal registered vagyis ajánlott aláírós átvételű volt, az eladó láthatja az átvételt. Csak kérdés van-e ennek jelentősége most higy az ebay döntött és az eset zárva, refund megadva?


Teendőim? Hagyjam a francba?


2020. febr. 24. 17:49
 1/3 anonim ***** válasza:
A piactér szabályai szerint járt neked a visszatérítés, és éltél vele. Ugyanakkor az eladó nem tehet a magyar posta bénázásról, így ő jött ki rosszul a dologból. A lelkiismeretedre van bízva: ha akarsz akkor felveszed vele a kapcsolatot és kifizeted neki újra, ha nem, akkor nem. Nem az utolsó falat kenyeret vetted el tőle, náluk ez bekalkulált veszteség. Rengeteg pofátlan ember van, aki addig térítgeti vissza a pénzét és veszi át egyben a terméket, míg ki nem tiltják visszaélés miatt.
2020. febr. 24. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Mr. V. ***** válasza:

Ha megadott időn belül kellett volna megérkeznie, mint Alin a 60 nap, akkor ha 60 nap után érkezik, eleve Full Refund jár a szerződési feltételek szerint.


Amennyiben neked nem volt megadva a terméklapon ilyen maximális idő, csak szerinted tűnt hosszúnak a posta, akkor vissza kell fizetned.


Ha pedig rendes szeretnél lenni, akkor vásárolj mégegyszer azonos értékben az eladótól és megjegyzésben írd oda a korábbi rendelésszámot, az indoklást, hogy NE KÜLDJE EL, EZ A KORÁBBI DISPUTE-S VÉTELÁRA! És jelezd vissza már másnap, hogy megérkezett, így megkapja a pénzt.

2020. febr. 24. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

"Amennyiben neked nem volt megadva a terméklapon ilyen maximális idő, csak szerinted tűnt hosszúnak a posta,"


ezt se értem! Ugyanis.

Van egy estimated shipping time frame pl jan1-feb 20.

Ezen időszak alatt az ebay eleve nem enged refund kérelmet leadni

de időszak + 1 nappal már le lehet adni

szóval ez se olyan egyértelmű hogy ÉN "hosszúnak találtam " a postát, mert ez a frame nem véletlen lett megadva!

2020. febr. 25. 09:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!