Kezdőoldal » Számítástechnika » Internet » Most akkor jogos a refund...

Most akkor jogos a refund kérelem az ebayen, ha nem jött meg a termék de az eladó feladta?

Figyelt kérdés

Egy alapvető ebay ügyben kérnék tanácsot.

Refundot kértem és kaptam az ebayen mert egy küldemény nem jött meg.

Az eladó nem akart hajlani a szép szóra első körben hiába kértem tőle a refundot, azt hajtogatta (USA eladó) hogy ő feladta és nem jogos a refund.

Erre claimot nyitottam az ebay döntött idézem „the seller cant provide any valid track info“ tehát jár a refund. Megkaptam.


Erre jönnek a levelek a refund UTÁN az eladótól hogy hamis volt a refund kérelmem mert ő feladta igazolni is tudja és ez meg az lesz jogi út (10.000 USD bünti vagy prison.... írja nekem az USA eladó ide Magyarországra .... leszartam)

Majd 2 héttel a refund UTÁN jött egy levél az ebaytől ld lejjebb.


Nem értem: most akkor mi a gondja az ebaynek? Megvizsgálták az ügyet döntöttek mit akarnak még?

Ja és azóta is jönnek a mailek az eladótól hogy ez meg az lesz 10.000 USD bünti a hamis refundért vagy prison-ba elzárás--ott van leírva a mailben.


????

Ötlet?


Ez jött az ebaytől legutóbb 2 héttel a refund után:


Activity on your account isn’t following policy: Abusive buyer policy



Hello

Activity on your account didn't follow our Abusive buyer policy. Buyers may not misuse our feedback, returns, or buyer protection programs.

What activity didn't follow the policy

- Pattern of receiving a refund without returning the item.

- Filing excessive requests claiming that you didn't receive your items.

What you need to do next

Read and make sure you understand this policy to help you avoid misusing eBay buyer protection programs


What is the policy

- Buyer’s can’t misuse eBay’s return process. The following actions are not allowed:

-- Returning an item other than the original item received

-- Using or damaging an item and then returning it

-- Making false claims, such as:

--- Returning an item with the reason that it wasn’t as described when it was described accurately

--- Saying an item wasn’t received when it was delivered


How this affects your account

Because you may not have been aware of this policy, we're sending this notice to educate you about it and ask that you follow this policy in the future.


Not following this policy in the future will result in loss of your ability to return items on eBay and possible suspension of your account.


Why we have this policy

In order to make eBay a safe place to sell, we hold buyers to certain standards and take action to protect sellers when buyers don’t follow our policies.


2020. febr. 26. 13:58
 1/8 anonim ***** válasza:
Csak fenyeget az eladó, az is lehet, hogy az ebay nevében hamis emailt küldtek neked, mert az ebay nem cicózik, ha valóban azt csináltad volna ami oda van írva, réges rég letiltottak volna. Jogos volt a refund, mert nem tudta az eladó bizonyítani, hogy feladta.
2020. febr. 26. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Jogos volt a refund, mert nem tudta az eladó bizonyítani, hogy feladta."


Ez tévedés az eladó igazolta hogy feladta, ámde elkövetett egy nagy hibát, nem trackable módon adta fel. Bár feladta de az átvétel nem igazolható-le is van írva az ebay is írja: dont provide any track info.


AZ meg hogy az email az ebaytől jött az 100% !! mert ott van az ebayes felhasználói fiókomban is.... és oda már kamu emailt nem tudnak küldeni

2020. febr. 26. 14:11
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha meg feladta, akkor neki kell kerestetnie az ottani postával. Ha nincs meg, ő kap kártérítést, ami jó esetben több lesz, mint amit refund címszóval te kaptál (ha meg nem, akkor nem a megfelelő feladási módot választotta, de az már az ő baja). Ha pedig mégis előkerül a cucc, akkor visszakapja.
2020. febr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

És mi van ha az történt ami már nagyon sok esetben hogy "valaki" (=szomszéd gondnok házmester csaló postás stb) átvette aláírta és most az eladó azt látja hogy ez a csomag aláírva átvéve lett? De hozzám meg soha nem jutott el.

Simán előfordulhat.


de akárhogy nem értem az ügyet mert az ebay döntött hát akkor maga az ebay is mit akar még tőlem?

2020. febr. 26. 14:30
 5/8 anonim ***** válasza:

Az ebay csak egy figyelmeztetést küldött, hogy mik a szabályok. Nem tilottak le, pláne nem fenyegetőznek börtönnel és 10k-s bírsággal.


Esetleg íhatsz nekik egy válaszlevelet (vagy a support oldalukra), hogy megkaptad a figyelmeztetést, de nem érzed jogosnak, hisz nem követted el a benne szereplő dolgokat.


Egyébként ez valami drága dolog volt?


Én már rengeteg refundot kértem, mondjuk azokat kínaiaktól. Nem csak azért, mert nem jött meg a cucc, hanem mert nem felelt meg a leírásnak. Pl nem automata az esernyő, a "rechargeable" led lámpa nem tartalmaz aksit (így mitől rechargeable?), Xiaomi Mi-nek hirdették, de csak egy gagyi klün volt, stb... illetve volt ami nem működött már amikor megjött akkor sem. Vagy ha még határidőn belül elromlott. Általában vissza se kellet küldenem a cuccokat.persze ezek 10USD alatti értékek voltak.


Ha meg aláírta valaki helyetted, akkor itt magyarországon kell feljelentést tenned, az úgyis kiderül melyik postás "hozta ki".

2020. febr. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ezt írta az eladó még a refund előtt....


majd utána is....


elég konkrét!!



Recipient / Buyer / Consignee Legal Statement


To be signed by the recipient (damaged packages) or intended recipient (lost packages)


I certify that the information above is correct and truthful. I understand the consequences of fraud as described below.


Warning: Any fraudulent claims will make the shipper and/or consignee liable for any prosecution for mail fraud under federal crime code. The submission of a false, fictitious or fraudulent statement may result in imprisonment of up to 5 years and a fine of up to $10,000.00 (18 USC 1001). In addition, a civil penalty of up to $5,000.00, and an assessment of twice the amount falsely claimed may be imposed (31 USC 3802).

2020. febr. 26. 17:46
 7/8 A kérdező kommentje:

may result in imprisonment of up to 5 years


khm....

és mindezt a SZÖVETSÉGI JOGSZABÁLYOKRA alapozza amely szöv jogszabályok ugye US territory érvényesek... rám eleve értelmetlen nem alkalmazható

2020. febr. 26. 17:48
 8/8 anonim ***** válasza:

Ezeket az ebay-es kamukérdéseket már párszor eljátszottad:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..


szó szerint ugyanez a kérdésed:

https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__1..


Akkor, és azóta is folyamatosan tiltanak az állandó provokálás meg kamu miatt. Nem unod még?

2020. febr. 26. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!